Miksei Skoda Superb 1.2 TSI mainoksissa ole koskaan kuvaa autosta konepelti auki? Voisihan siihen kuvaan lisätä nuolen osoittamaan moottorin sijainnin, ettei luule ilmanputsaria tai paisuntasäiliötä moottoriksi.
Skoda isolohko
12
219
Vastaukset
- huono provo aloitus
Missä nykyautossa moottori näkyy??
Käy sinäkin autokaupassa katsomassa, niin ymmärrät mistä puhun.- hyvä aloitus
muissa kuin Volkkarissa ja Skodassa näkyy.
- Pölhö hei
Superbia ei muuten saa 1.2 TSI-moottorilla
- 8+12
...vielä
- oikeassa olet
8+12 kirjoitti:
...vielä
Direktiivit ja päästövaatimukset tekevät sen, että yli litran kokoista moottoria ei autoissa muutaman vuoden päästä enää ole.
- Ei köyhille
oikeassa olet kirjoitti:
Direktiivit ja päästövaatimukset tekevät sen, että yli litran kokoista moottoria ei autoissa muutaman vuoden päästä enää ole.
Löytyy myös 3.6 l moottorilla, jos löytyy rahaa...
- 73 cid = TSI
Ei köyhille kirjoitti:
Löytyy myös 3.6 l moottorilla, jos löytyy rahaa...
Oli jo -69 Dartissa 3,7 litranen (225 cid) suora kuutonen eli valtava malmikasa. Sen kun sai lämpimäksi, niin se ei pakkasellakaan jähtynyt vielä parissa tunnissa.
Nykyisessä vw tsi koneessa on vaivaiset 73 cid , eli saman verran kun mummon vanhassa kahvimyllyssä.
- Fellu???????????????
Jos sen nokkapellin aukasuvaijeri on jumissa niinku mun Felisia pakusa,ei tarvi paljo vikojenperäsä aukoo
- P Ö Ö
VW-yhtymän tuotteet on suunnattu sellaisille sipsuttajille, jotka ei ymmärrä mitään sieltä konepellin alta, joten ihan turha avata.
- Voisi lisätä nuolen
osoittamaan missä kuvitellaan auton näkyvän..
- 12000 cc
73 cid = TSI22.1.2012 17:16
"Oli jo -69 Dartissa 3,7 litranen (225 cid) suora kuutonen eli valtava malmikasa. Sen kun sai lämpimäksi, niin se ei pakkasellakaan jähtynyt vielä parissa tunnissa.
Nykyisessä vw tsi koneessa on vaivaiset 73 cid , eli saman verran kun mummon vanhassa kahvimyllyssä."
Oli jo -39 Skoda Superb 4000 mallissa 3.991 litran V-8.
http://kuva1.kuvablogi.com/iso/img3397048.jpg
http://www.eurooldtimers.com/cze/galerie-stroj/2637-1939-skoda-superb-4000-typ-919.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242078Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331984Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101813Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561485Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341396Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5361133Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50986Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115930Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse352907