Löppi se vaan jaksaa...yhdeksäs mestaruus alkaa jo hahmottumaan. Hirvonen toimii kyllä merkillisen hyvin apupoikana...varmaan pesee illalla löpin kalsaritkin, jos vaan vauhti tarttuis.
Heh heh Heh Heh..Latvala taas ulkona
19
122
Vastaukset
- Henry T
Jari-Matti olisi kyllä jo vainaa, jos tuota autojen turvallisuutta ei olisi nykyään parannettu.. voi olla, et kartanlukija rupeaa kohtapuoleen jo miettimään muita hommia sillä terveys se on mikä kaikkein tärkein.. vaikkakana tämänkertaine ei ollut niitä pahimpia ulosajoja
- bvf
Joo, näin on Latvala on kuin Colin mc Rae, kun kyyti menee kovaksi ei pysy tiellä, nytkin tuolla monten aloituspäivänä tuli yksi tosi hyvä pätkä johon ajattelin että ,,nojoo kohta taas pöhelikössä ja niinhän siinä kävi jo seuraavana päivänä!
Eikä Hirvosesta tule mestaria ikinä!
- cranturinooo
Siinä se totuus sitikan "ylivoimasta" nähdään. Koko ajan on kyse ollut kuskin taitavuudesta näköjään. Kyllä hirvosen olisi pitänyt lähempänä loebia olla vaikka auto onkin vielä totuttelu vaiheessa. Minilläkin jo ollaan kakkosena montessa heh heh
Suomesta on nykysin keskinkertaisia ratinkääntäjiä mukana ja siinä syy että ei tule menestystä. - 7
Avauksesi on pelkkää pikkunilkkimäistä luuserin suunsoittoa.
Mitä itse olet saanut elämässäsi aikaan?
Latvala on aivan erityisen lahjakas kuski ja on parantanut suorituksiaan ja tasaisuuttaan erityisen johdonmukaisesti, josta edellinen vuosi hyvänä osoituksena. Tulee olemaan kova luu kilpakumpaneille tällä kaudella.
Ps. Hienoa muuten, että Petter sai tilaisuuden kunnon kalustoon. Hän on sen ansainnut.- 3+5-.
Ainakin latvala pistää tällälkin kaudella koville tienvarren puut, penkat ja kivet. hieman säälittää autokin mitä joutuu kokemaan. Mutta toivotaan että hänestä vielä kokemuksen myötä tulee voittaja eikä mestaruustason keskeyttäjä.
- Ässien Ässä
Hirvonen voittaa ruotsi-rallin, jos annetaan ? latvala ei pysy tielä,liian liukasta on .
- Vasemman jalan
Vai kestääkö jarrut...
- On se ylivoimainen
Vasemman jalan kirjoitti:
Vai kestääkö jarrut...
Niin Hirvonen voi tosiaan voittaa, jos Loeb antaa siihen mahdollisuuden jarruttelemalla sopivasti omia menohalujaan..omalla ajamisella Hirvonen ei tule voittoa saavuttamaan...kyllä siihen taas tarvitaan tallikaverin apua, niin kuin viime vuonnakin useasti. Latvala ei voita niin kauan mestaruutta kun Loeb ja Sitikka on täysillä mukana sarjassa...eikä sitä mestaruutta muutenkaan voiteta, kun liian usein ollaan ojassa termospullo jalkojen välissä..??!!!?!??! Loeb ja Sitikka ovat todennäköisesti mukana vielä kauden 2012-2013 eli silloin tulee kymmenes mestaruus Loebille.
- 7
"Suomalaisille kaksoisvoitto Ruotsista! Julkaistu" 12.02.2012 15:47 (päivitetty 16:31)
"Ruotsin MM-ralli oli suomalaisittain jättimenestys: Ford-tallin Jari-Matti Latvala voitti ja Citroenilla nykyisin ajava Mikko Hirvonen ajoi toiseksi."
- http://www.mtv3.fi/urheilu/ralli/uutiset.shtml/2012/02/1493662/suomalaisille-kaksoisvoitto-ruotsista
Hienoa työtä molemmilta, tästä on hyvä jatkaa! Kausi tule olemaan kova tällä kaudella sillä nyt on mukana useampia kovia luita ehdolle kolmen joukkoon joka kisassa ja heti takana usemapi lupava sudenpoika valmiina haukkaamaan kärkikuskeilta muutamia pisteitä.
Lattari Sordo ajoi Minillä todella hienosti lumisissa oloissa enen ongelmiaan. Outoa ettei BMW ole lehtittietojen perusteella enää valmis tukemaan juuri hyvässässä kuosissa olevaa Minin rallikehitystä.- 7
Ohessa komea kuva vauhdikkaasta menosta.Täytyy sanoa, etä on ne kyllä kovia veikkoja, toivon vain, että koko porukka tiimistä riippumata ajaa kauden loppuun saakka ehjänä ja terveenä itseään rikkomatta.
- http://www.iltalehti.fi/ralli/201202120151431_ri.shtml?ref=kn
- go go JML
Jess! Kaikkein parasta tässä Latvalan loistavassa ja ylivoimaisessa Ruotsin rallin voitossa on se, että kaikki hänen arvosteljansa saivat taas turpaansa oikein kunnolla niin että veri lentää :-) Miltäs tuntuu, luuserit, niellä karvasta kalkkia?
- 9 mestaruus=ÄIJÄ
No katotaan nyt 3-4 rallia eteenpäin, niin eiköhän se Löebin 9 mestaruus ala jo silloin hahmottumaan. Mikkokin pääsi taas pitkästä aikaa pisteille ihan kai ajamalla ja Latvalakin pysyi kummasti uralla...kun ei ollut nyt MESTARI luomassa paineita...!!??
- Suuta pienemmälle.
Mahtavaa J.M ja Onnittelut ! olit koko kisan paras kuski alusta loppuun.
Onnittelut J-M olit koko kisan paras kuski alusta loppuun saakka !
Olihan se hienoa ,että näytit noille epäilijöille pitkän nenän kun ovat niin varmoja jo kaikesta vaikka ralli ei edes ollut vielä kunnolla alkanut.
Jatkossa suosittelen ,että kannattaisi vähän pitää pienenpää ääntä kun ette
tunnu asiantuntijoita olevan. - Kempin maski seuraav
Suuta pienemmälle. kirjoitti:
Mahtavaa J.M ja Onnittelut ! olit koko kisan paras kuski alusta loppuun.
Onnittelut J-M olit koko kisan paras kuski alusta loppuun saakka !
Olihan se hienoa ,että näytit noille epäilijöille pitkän nenän kun ovat niin varmoja jo kaikesta vaikka ralli ei edes ollut vielä kunnolla alkanut.
Jatkossa suosittelen ,että kannattaisi vähän pitää pienenpää ääntä kun ette
tunnu asiantuntijoita olevan.No seuraavassa rallissa hitsauslasit päähän, ettei häikäse niin pahasti, kun Löppi näyttää taas kaapin paikan. Ojan penkalta ne päässä on hyvä seurata rallin kulkua...ei pääse Meksikon aurinkokaan pahasti häikäisemään---?!!?!?
- kikkelis
Ja latvala pitää taas perinteisistä tavoistaan kiinni. Säälittää jo tuo touhu...
- Ralliiiii
Kivet pyörii vuorelta alas ? olisiko uutta ? ei näihin kehitysmaihin pitäisi tälläisiä tapahtumia viedä,mutta kyllä se tuosta vielä nousee .
- No medal
Ek22 ulkoilua ja mitalisijoilta ulos
- Kiisus..
No rupesiko se pelaamaan upporikasta ja rutiköyhää ? yritti kiriä tuolla superpitkällä ek: yhtä kolmeekymenttä kiini ? vai
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864660Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093847Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1873686Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.692098Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301172
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1491117- 511024
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30914