Kyll naiset on sit

Ei tajuu
22235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ala homoksi sitten

Äänestä

ja miehetkö ei ;)

Äänestä
  • mitä tää ny oli?

    Äänestä

niinhän ne, mutta niin ihania, ainakin se yksi takkutukka

Äänestä
  • onks se ihana ;D

    Äänestä

  • ai se kirjoitti:

    onks se ihana ;D

    on, tai siis oli..eiku on vieläkin

    Äänestä

  • ai se kirjoitti:

    onks se ihana ;D

    ja sä tiedät kenestä hän puhui? ;)

    Äänestä

Perustelut,että miksi naiset on muka vaikeita?

Äänestä

niinpä, mä ainakin,
ja tyhmä...
taisin mokata :(

Äänestä
  • jos olisit mun hän, niin tiedät kyllä mitä toinen odottaa...etkö tiedäkin :)

    Äänestä

  • etkä mokannut kirjoitti:

    jos olisit mun hän, niin tiedät kyllä mitä toinen odottaa...etkö tiedäkin :)

    Kai vaadin liikaa... ?

    Äänestä

No miten sen nyt ottaa

Äänestä

Täällä yksi nainen ilmoittautuu vaikeaksi,ainakin silloin,kun on menkkapäivät.

Äänestä
  • No sen kyllä ymmärtää, mut ei ne ole joka päivä, viikosta toiseen.Kait ny yks päivä vois olla koska vähän heltyis antamaan periks.

    Äänestä

  • ap kirjoitti:

    No sen kyllä ymmärtää, mut ei ne ole joka päivä, viikosta toiseen.Kait ny yks päivä vois olla koska vähän heltyis antamaan periks.

    itse käyttäytynyt huonosti tai tökerösti?

    Äänestä

  • ap kirjoitti:

    No sen kyllä ymmärtää, mut ei ne ole joka päivä, viikosta toiseen.Kait ny yks päivä vois olla koska vähän heltyis antamaan periks.

    ..mut entäs jos on ne oliks ne nyt vaihdevuodet meneillään. Siitä täs varmaan sit kyse jos ei pelkät menkkarit riitä. Eiks vaihdevuodet oo vähän niinkuin ois kytkinvika koko koslassa ja joka suunnalta hälyytysvalot vilkkuu vähän väliä. Kai ne niitä kiertohäiriöitäkin voi aiheuttaa kun kerran hormoonisysteemit hyrrää miten sattuu. On hiki aamulla ja on hiki päivällä ja tietysti pitkin kaiken yötä. Ja sitten kun eihän se nainen mielellään vanhaksi suostu itteensä myöntämään sitten millään niin ei niitä hormooneita voi mistään hakemaankaan lähteä.

    Nii ja entäs miehet sitten, Ettetks te oo mitenkään hankalia mukamas. Jos naiset on noin niinkuin yleistettynä vaikeita niin onks se muka liioiteltua jos sanon miesten olevan omalla tavallaan ihan yhtä hankalia ja ainakin jos on joku vaihdevuosia vastaava kuten nyt miesten viidenkymmenenvillitys. Ääh. Miehet on kaikessa mikä vaan liittyy kauniisiin naisiin innolla mukana mut auta armias jos pitäs kotinurkilla jotenkin miehen vilautella itseään niin ei siihen suuntaan saa omaa kullanmuru minkäänlaista alkuinnostusta enempää aikaiseksi.

    Äänestä

höpöhöpö

Äänestä
  • no yksi oli

    Äänestä

Miten mies voi pärjätä naisen kanssa, kun ei nainen ajoittain itsekään itsensä kanssa. Tai ehkä muutan mieltäni tässä asiassa tai sitten en. Jos tuntuu siltä niin muutan tai jos ei tunnu niin muutan, tai tai ja tai. Olis helpompaa olla mies putkiaivo.

Äänestä

olet kyllä kovin väärässä...kyllä naisen kanssa pärjää,kun osaat lukea ajatuksia,ja kuuntelet ne ihan pienimmätkin jupinat ja laitat kalenteriin ylös niin voit katsoa mitä "olit sopinut"...kuukausi sitten- jääkaapille supistut hennot lauseet.ja sitten erittäin tärkeää:jos naisesi paino rupeaa nousemaan,eikä ole vauvelia tulossa,niin silloin sun on syytä skarpata koska naisesi ei silloin ole onnellinen.mutta tärkeintä että kuuntelet oikeesti mitä naisesi haluaa sinulle sanoa,siinä kiteytetysti.
itse en ole aivan noudattanut noita antamiani neuvoja,siksipä täällä palstoilla opettelenkin nyt naisen sielunelämää,jotta joskus oppisin ymmärtämään täydellisesti.siinä haastetta erään joen miehelle :)

Äänestä
  • so true. jos jatkuvasti kolistelee menemään kuin norsu posliinipuodissa, niin eihän siitä hyvää seuraa. naiset usein on miehiin verrattuna melko hienovaraisia, ja jos ei tietyt asiat mene sillätavoin perille, niin vaikeudet alkaa, melko varmasti.
    ei tarvita juurikaan muuta, kuin kuuntelun taitoa.

    jos se ei kiinnosta.. niin ei mahda mitn.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikeita kirjoitti:

Ei tajuu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu