Vasen käsi on likainen islamin mukaan ja oikealla syödään, paskalla käydessä oikealla heiteään vettä perseeseen ja vasemmalla kädellä pyyhitään paska pois veden kera persereiästä.
Ja kädet pestään sen jälkeen veden alla hinkaten kumpaakin kättä yhteen??
Ja ruokaa voidaan valmistaa kummallakin kädellä paskallakäynnin jälkeen mutta syödä taas voidaaan vain oikealla koska vasen on likainen.
Ei mitään järkeä, vai onko??
Käsin syöminen ja paskallakäynti.
29
3265
Vastaukset
- ikuisesti likainen
kuvainnollisesti kai likainen.. siis et peseminen ai auta.näin mä luulisin.ja että' onko järkee? no jaa enpä nyt tiiä
- Jakomaen imaami
No ei ole.
Jatan islaminnyt.- Tosimies.
Hyvä valinta!
- Anonyymi
Tosimies. kirjoitti:
Hyvä valinta!
Minä pyyhin oikeella kädellä.
- Tosimies.
Vastaan itse itselleni kun ihmisistä jotka eivät uskalla kyseenalaistaa ei ole mihinkään.
Asiahan on aivan perseestä ja vailla rationaalista ajattelua, mitä muslimit ajattelevat??t
Hyvin vähän mitään on vastaukseni, korjatkaa jos olen väärässä;9- peräpöhniön jussi
Myös hindut syövät oikealla kädellä ja pyyhkivät vasemmalla.
Omat tavat eivät ole kummallisia, vieraat ovat.
Ps. Veistä ja haarukkaa käyttäessään muslimit ja hindut käyttävät niitä yleensä kuten mekin: haarukka vasemmassa ja veitsi oikeassa kädessä. Amerikkalaiset sen sijaan usein pilkkovat ensin ruuan veitsellä, laskevat sitten veitsen pöydälle, siirtävät haarukan oikeaan käteen ja syövät pelkällä haarukalla. Niin myös amerikkalaiset muslimit ja hindut. - totta on
peräpöhniön jussi kirjoitti:
Myös hindut syövät oikealla kädellä ja pyyhkivät vasemmalla.
Omat tavat eivät ole kummallisia, vieraat ovat.
Ps. Veistä ja haarukkaa käyttäessään muslimit ja hindut käyttävät niitä yleensä kuten mekin: haarukka vasemmassa ja veitsi oikeassa kädessä. Amerikkalaiset sen sijaan usein pilkkovat ensin ruuan veitsellä, laskevat sitten veitsen pöydälle, siirtävät haarukan oikeaan käteen ja syövät pelkällä haarukalla. Niin myös amerikkalaiset muslimit ja hindut.Kiinalaiset vasta epärationaalisia ovatkin. Ne syö tikuilla, joita ne pitää oikeassa kädessä.
- Tosimies.
totta on kirjoitti:
Kiinalaiset vasta epärationaalisia ovatkin. Ne syö tikuilla, joita ne pitää oikeassa kädessä.
Mutta eivät kaiva tikulla persettä??
- Tosimies.
peräpöhniön jussi kirjoitti:
Myös hindut syövät oikealla kädellä ja pyyhkivät vasemmalla.
Omat tavat eivät ole kummallisia, vieraat ovat.
Ps. Veistä ja haarukkaa käyttäessään muslimit ja hindut käyttävät niitä yleensä kuten mekin: haarukka vasemmassa ja veitsi oikeassa kädessä. Amerikkalaiset sen sijaan usein pilkkovat ensin ruuan veitsellä, laskevat sitten veitsen pöydälle, siirtävät haarukan oikeaan käteen ja syövät pelkällä haarukalla. Niin myös amerikkalaiset muslimit ja hindut.Haarukalla syöminen ei ole kovin "islamilaista" mutta on hieno jos ovat edistyneet niin pitkälle ihmisen evoluutiossa että ovat siirtyneet käyttämään ruokailuvälineitä eivätkä syö kuten apinat;)
- kultakimmellys
Käsin syöminen on aistillista ja vaatii kyllä tottumusta ja taitoakin, tämän olen laajoilla matkoillani Lähi- ja Etu-Aasiassa kokenu - Monet esim intialaiset sivistyneet ihmiset syö oikealla kädellään todella kauniisti pyörittäen ensin sitä riisirullaa tai noukkien naan-leivällä ruokaa suuhun kivasti - Käsin syöminen on myös aistillista ja mielestäni ruoka ei juuri koskaan maistu niin hyvältä kuin käsin syöden -
Mutta maassa maan tavalla; käsin syötäväksi soveltuvat parhaiten IMO tietyt just em. alueiden ruuat, en ny lähtis käsin syömään mitään suomalaista perinneruokaa puhumattakaan keitoista, enkä edes pihvin lätyskää. Tai suomalaista salaattia.
Mutta kyl siinä haarukalla ja veitsellä syömisessäkin Suomessa liiotellaan, muutama esim: Dokkarissa jostain Pohjanmaalta: äiti kattaa perheelleen salaatin ja kaikki syö sitä HAARUKALLA JA VEITSELLÄ ! Voi *****, salaattia syödään aina ainoastaan haarukalla. - Sitte yhdessä baarissa kattelin ku tyttö söi jotain täytettyä reissumiestä haarukalla ja veitsellä; häh ? -
Seikka joka saa mut näkemään punasta: Spagetti jauhelihakastikkeen syöminen haarukalla ja VEITSELLÄ ! - Ja ehkä vielä pahempaa: Joku imbesilli pyytää saadaa LUSIKAN koko moskan syömisen avuks; Italiasssa pastan kauhomista lusikan avulla pidetään moukkamaisena, pasta syödään aina pelkästään haarukalla.
Suomalaiset luulee syövänsä sivistyneesti käyttäessään veistä - vähänpä he mistään tietävät; veitsi on useimmissa kulttuureissa ase jota ei ruokapöydässä yksittäinen syöjä käytä, sillä kyllä viipaloidaan lihaa joka sitten jaetaan sormin syötäväks, näin esim Keski-Aasiassa.
Suomalaisten vaivalloinen tapa syödä haarukalla ja veitsellä pieniä palasia on nousukasmaista - Ja suomalaisten huonoja tapoja kuvastaa vielä se että pidetään itsestäänselvänä että ruokapöydässä täytyy keskustella sivistyneesti muiden kanssa, tukehtumiskuolemaa uhmaten; näin ei useinkaan menetellä muualla, ei ainakaan pälätetä yhtä paljon. - Anonyymi
Perustuu että yleensä syôdään käsin oli sitten aavikolla tai metsässä tai hotellissa ravintolassa ,kuuluu uskontoon.Voi toki syôdä haarukalla lusikalla ym ei sitä vettä heitetä sinne vaa ihan käsin pestään pyyhkimisen jälkeen ja sitten kuivataan.
- Anonyymi
Kyllä hajuvesi kaiken peittää, muttei tietysti makua MILTÄ MAISTUU.
- Anonyymi
Muslimit eivät ole oppineet pesemään käsiä edes ulostamisen jälkeen. Juutalaiset oppivat käsien pesun jo noin 6000 vuotta sitten. Eri Jumala, eri tavat. En kättele muslimia enkä koske mihinkään paljain käsin, mihin muslimi on koskenut.
- Anonyymi
Ihan niinkuin käsiä ei tarvitsisi pestä, ilmeisesti muslimit eivät pesekään käsiä ulosteesta. Primitiivisiä alkeisuskonnon harjoittajia.
- Anonyymi
Sitähän se on kunniallisesti, kun omaansa maistellaan.
- Anonyymi
Tullaankos tätä vielä oikein YLIOPISTO POJALTA LUKEMAAN NIMITTÄIN ISLAMIA
EIKÖHÄN NE JUURET JA PYRKIMYKSET VALESTYNKÄSET SILLOIN VEEMEISTÄÄ TUUA ESILLE KAIKKI KIVET JA KANNOT KÄÄNTELEMÄLLÄ EIKÄ MITÄÄN SILLOIN VOI TÄSTÄ PITÄÄ PIILOSSA EIKÄ SELKÄSÄ TAKANA - Anonyymi
Kannattaa varoa muslimin läsnäoloa.
- Anonyymi
Entäs jos on vasenkätinen?
- Anonyymi
Monella heistä on molemmat käet yhtä hervottomat ...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monella heistä on molemmat käet yhtä hervottomat ...
hervotonta se on pesutkin näillä, kun valelu on sitä pesua
- Anonyymi
Islamin Rukouskutsu
https://www.youtube.com/watch?v=z2q813jQu3U
Paljon todellisuutta näkemättä, taivaassa pistetään korvat kiinni. - Anonyymi
Yksi esimerkki islamin alkeellisuudesta. Juutalaisten Jumala käski pesemään kädet ennen ruokailua jo 6000 vuotta sitten.
- Anonyymi
Paskapuhetta. Koraani ohjeistaa pesemään käsiä.
- Anonyymi
Tämä perustuu uskoon, löytyy myös raamatusta, jossa vasenkäsi on ”epäpuhdas” ja käytetään lähinnä vaan henkilökohtaisessa hygieniassa.
- Anonyymi
Samoihin ripoihin en koske missä kulkevat ja vältän muutenkin lähelläoloa
- Anonyymi
mustaa makkaraakin syödään käsin 🤣
- Anonyymi
Naiset ja miehet sama peli.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis4377469Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai946166Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse1855866Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j2085652Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r354511Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi914368Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s343654Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1163590Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan673588HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok853530