Urheilijoita hankasalmelta vuosilta 1979-1981

menneisyys

Hakusassa mies, pitkä ja vaalea. Lehdissäkin ollut aikanaan. Jos tiedät tunnet muistat jonkun ystäväsi, joka seurustellut vuodenvaihteessa 1980/1981 hankasalmen maisemissa, ottaistko vaikka sähköpostilla yhteyttä? [email protected]

1

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PetriE-savo

      Tere! Jos tiedät kaverin lajin...esim. 800m ja sitten ikäluokan noin suurin piirtein? Voisit yrittää googletella vaikka Tilastopajasta noita nimiä (tuloslistoja=piirinmestaruuskisat, ennätykset jne., jos sitten sieltä tulisi joku nimi mieleen....?

      Jos ei onnistu, niin sitten vaan Länsi-Savolehden toimitukseen ja loppukesän 80/81 lehdet esiin..sieltä sitten pm-kisojen tulokset. Käytännössä kaikki urheilijat osallistui niihin kisoihin....minäkin..:)

      Jos nimi löytyy, niin sitten vaan tsekkaus FBuukista, Eniron nimipalvelusta tai maksullinen Väestörekisterikeskuksen osoite palvelu.

      Onnea etsintöihisi:)

      t,Petri

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 99
      1736
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1494
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1427
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      58
      1346
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1308
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      988
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      847
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      781
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      774
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    Aihe