-08 Fabian Ajovalolamppu

Minkälainen ajovalolamppu on Fabian projektori umpiossa?
885
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Voisko olla ProjektoriH4?

Äänestä
  • Eipä taida olla poltin palanut.noita puolivalo skodia on paljon.sähkökeskus tai muuta häikkää

    Äänestä

  • Lisää tyyppivikoja kirjoitti:

    Eipä taida olla poltin palanut.noita puolivalo skodia on paljon.sähkökeskus tai muuta häikkää

    kerro tarkemmin mitä muita vikoja olet havannoinut ja diaknosoinut. Oletko kentien Skodan huollossa töissä??

    Äänestä

Jos avaitsit sen ohjekirjan tai jos et osaa niin aja lähimpään autokorjaamoon.

Äänestä
  • Ohjekirjassa ihmemaininta projektorivaloumpio H4 ja H1 mielestäni mahdoton yhtälö. Ajattelin vaan ,että jos saisi edes yhden älyllisen vastauksen

    Äänestä

Valonheittimet ovat projektorityyppisiä.
Valonheittimissä on sähköisesti liikkuva maski, joka
puolivaloilla rajaa valokuvion säädösten mukaiseksi.
Kaukovaloille vaihdettaessa valokuvio muuttuu kaukovalon kuvioksi.

Ajovalopoltin on yksilankainen H7.

Äänestä

  • Kiitos oli hyvä neuvo!!!!! Oli vähän tiukka tuosta kannasta irroitus piti hieman meisselillä vängätä vuoron perään niin lähti kivasti. Vähän surkuhupaisa juttu kun yhdellä lampulla on molemmat valot lähi ja pitkät. Siksi niitä palaakin jatkuvasti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Polse kirjoitti:

Minkälainen ajovalolamppu on Fabian projektori umpiossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu