Soinin kannatus presidentinvaaleissa syöksyy kohti rotkoa, kertoo Ylen uusin gallup.
Jotain on mennyt Soinin vaalikampanjassa pahasti pieleen?
http://yle.fi/uutiset/teemat/presidentinvaalit/2012/01/haavisto_kakkosena_ylen_presidenttimittauksessa_3188187.html
Yle: Soinin kannatus enää 6%
4
<50
Vastaukset
- Sinappisilmä
Höpö höpö, älä ota liian vakavasti galluppeja ettet joudu shokkiin vaalipäivänä. Syytät siitä sitten kuitenkin perussuomalaisia ja Soinia.
- Väykky yllättää aina
Shokki onkin monella edessä, mutta ei Soinin vaan Väyrysen takia.
- Se on menoa nyt, suo
Tilanne on hyvin ymmärrettävä ja sikäli täysin odotettu. On aivan turha ihmetellä mitään, sillä kyse on yksinkertaisesti luottamuksen menetyksestä. Soiniin ei enää luoteta yhtään, ja hän on luottamuspulan omilla toimillaan itse aiheuttanut.
Kerran menetettyä luottamusta ei enää voi palauttaa ainakaan, jos sattuu olemaan populistipoliitikko. Se on menoa nyt, suoraan alaspäin! - ex persekkö
Näissä vaaleissa tulee VASTA-Jytky - Haaviston kautta.
Soinismiin ollaan k...piinnytty kautta maan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1041740Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081730Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1051650Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541418Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii477951Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50941Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298877Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347826