Arvelin ensin äänestää Niinistöä, vaan taidanpa aivan piruuttani äänestääkin Soinia.
http://www.iltalehti.fi/presidentinvaalit/2012011915100068_pd.shtml
Eiköhän tehdä jytky kakkonen!
22
131
Vastaukset
- huuhaa gallupit
Vastasin gallupissa puutaheinää ihan piruuttani ja sanoin äänestäväni Lipposta. Kiusa se on pienikin kiusa. Varsinaisena äänestyspäivänä äänestän sitten Soinia.
- ptruitscv.
Haavistosta tulee jytky "kakkonen", näin on näreet! Haavisto on joukon älykkäin, mutta ei yllä ykköseksi ja vain vihreytensä takia. Raha ei edusta vihreää linjaa.
- Läsbo/hintti
Eköön tehä yksintein usseempi jytky,mittee sitä yksitellen jytkäättellöö.Haavisto on
älykäs mutta en usko jotta häneltä tulloo jytky ,ei yllä millää konstilla ykköseks,mut
mää tiijä 5 parraanjoukossa voipi olla ,suavutushan se on sekkii ens kertalaiselta
ja homolta. - Yks V!TUN hailee
Läsbo/hintti kirjoitti:
Eköön tehä yksintein usseempi jytky,mittee sitä yksitellen jytkäättellöö.Haavisto on
älykäs mutta en usko jotta häneltä tulloo jytky ,ei yllä millää konstilla ykköseks,mut
mää tiijä 5 parraanjoukossa voipi olla ,suavutushan se on sekkii ens kertalaiselta
ja homolta.SAMA KETÄ ÄÄNESTÄTTE.
Vaikka jokainen lieksalainen äänestäis Soinia niin se ei mitään muuttaisi.
Perusdiktaattori putoo ja sillä siisti.
Hyvästi perususomalaiset - nolompi juttu, eiksje. Arrivedertsiitä, ädjöötä, do svidanijaaaaaa....... - samma de här
Yks V!TUN hailee kirjoitti:
SAMA KETÄ ÄÄNESTÄTTE.
Vaikka jokainen lieksalainen äänestäis Soinia niin se ei mitään muuttaisi.
Perusdiktaattori putoo ja sillä siisti.
Hyvästi perususomalaiset - nolompi juttu, eiksje. Arrivedertsiitä, ädjöötä, do svidanijaaaaaa.......Älä hermostu ,ota iisisti.
Kirjoitatko tahallasi "perussomalaiset",vai oliko tarkoituksesi kirjoittaa perussomalialaiset ? - Työläinenkin
samma de här kirjoitti:
Älä hermostu ,ota iisisti.
Kirjoitatko tahallasi "perussomalaiset",vai oliko tarkoituksesi kirjoittaa perussomalialaiset ?Väyryselle se ääneni menee.
- ei uskota
Työläinenkin kirjoitti:
Väyryselle se ääneni menee.
Kepuli oo hiljoo. Tosi duunari äänestää Soinia!
- näinkö on
Kaikki haukutut nousee jalustalle ajallaan sanoi sokrates
- Äksy ankka
En ole Rasisti enkä Fasisti ei kiinosta hyysäritkään joten en äänestä
Ensi kierroksella ainakaan se 30% mikä ei ota kantaa vielä gallup- Hyv juttu
Persu jytky ,muuttuu persu papanaksi.
Väyrynen voittaa. - ?
Hyv juttu kirjoitti:
Persu jytky ,muuttuu persu papanaksi.
Väyrynen voittaa.Keminmaan kierosilmäksikö myös mainittiin jossain aviisissa. Vai kiero muuten vain?
- peräkylän ukko
Tää on kolmen kauppaa Niinistö, Väyrynen ja Soini Ja muut ehokkaat hiiteen
Demaria ei missäännimessä enää . Kun Presitenttiä valitaan on oltava mies ja joka kantaa todella miesten housuja sekä vierellä maan äitinä nainen ja nämä kplme tulipa kuka hyvänsä on heissä jotain hyvää.- Nykyaikaa
Kuten kannatuksesta näkyy, hyvin monet ajattelevat, että tieto, taito, sopiva persoona on tärkeää, ei kennen kanssa yönsä viettää.
- totuuden torvi
Soini ei ole kolmen joukossa.Väyrynen ja Niinistö toisella kieroksella.
- tuulimylly.
Höpö, höpö!! Niinistö ja Haavisto ovat toisella kierroksella, Väyrynen on vanha ja uudelleen lapseksi tullut, joten kakkos kierros on Niinistön!! Haavisto on kuitenkin älykkäin, joten hänet pitäisi valita "pressaksi".
- Mikä ettei
Jytky kakkonen tulee sunnuntai iltana,kun Soini pukkaa jytkyn sijaan pelkkiä papanoita. Persut kokevat jättiromahduksen jytkyn sijaan.
Väyrynen voittaa. - Herätys
Haavisto pressana. KUVITELKAA: Olisi soma näky valtiovierailulla, kun kaksi äijää käsikynkkää menisi. Miettikää hetki mitä mietteitä se suomalaisista maailmalla aiheuttaisi. Arabimaihin kauppa lakkaisi, koska homoseksuaalisuus on siellä yhtä kuin kuolemanrangaistus. Katoliset maat ei hyväksy, Afrikan maat etc.
Maailma EI todella ole niin suvaitsevainen kuin Suomi! No onneksi hänestä ei tule pressaa. - maatalon tytär
Mikä ettei kirjoitti:
Jytky kakkonen tulee sunnuntai iltana,kun Soini pukkaa jytkyn sijaan pelkkiä papanoita. Persut kokevat jättiromahduksen jytkyn sijaan.
Väyrynen voittaa.Määhän kepulainen takas navettaan vaikka laskemaan lampaita. Mie äänestän Soinia!
- on lin
Mikä ettei kirjoitti:
Jytky kakkonen tulee sunnuntai iltana,kun Soini pukkaa jytkyn sijaan pelkkiä papanoita. Persut kokevat jättiromahduksen jytkyn sijaan.
Väyrynen voittaa.Homotko valtaan,ei ikinä.
- karvalakki.
Jytky yllättää Haaviston muodossa!? Haavisto on niiden ihmisten suosiossa, jotka arvostavat avointa, rehellistä politiikkaa ja ne ihmiset jotka haluavat näyttää vaikutusvaltansa äänestämällä, ne äänestävät jytky Haavistoa. Haaviston äänestäminen ei myöskään edusta missään määrin protestimieltä, vaan avoin uudistusmieli on kannatuksen tausta tekijänä.
- hyvä niin
homoja ei taida olla riittävästi.
- torso.
"hyvä niin" kiinnostuksena näyttäisi olevan ainoastaan tirkistely toisten ihmisten yksityiselämään, heilahtaako herne hepissä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1231964Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1311874Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101794Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561465Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341392Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5161076Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50972Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115916Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347882