Pakko äänestää jo ensimmäisellä kierroksella Väyrystä.

Nyt tiedotusvälineet haluaa jakaa Väyrysen ja Soinin äänet ja auttaa sillä tempulla Haavistoa toiselle kierrokselle.

Suurin syy on se, ettei Väyrynen pääsisi esittämään EU-kriittisiä kantoja toisella kierroksella.

Samalla tavalla Niinistö ja Haavisto on pääkaupunkiseuden asialla ja ne haluaa kyykyttää pienten kuntien asukkaita kaikessa hiljaisuudessa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

riehuvilla lokalaitisilla on nyt kova hätä: Voi jumalauta jos Paavo Väyrynen pääsee II-kierrokselle, sehän on suorastaan murhaa! Jos Niinistö joutuisi kahdestaan vaalitenttiin Väyrysen kanssa, hänen onttoutensa ja yksipuolisuutensa paljastuisi viimeinkin kaikille.

Äänestä

Väyrynen oheisen dokumentin mukaan vaalikeskusteluun? Se sisältää kuumaa kamaa Niinistön tekosista jotka on häivytetty median suosiollisella avustuksella näkymättömiin.

http://www.seppohauta-aho.net/Voiko Sauli Niinistoon nyt luottaa.pdf

Äänestä

Hurjaa kyykytystä luvassa jos vielä presidenttikin on keskittäjä (Niinistö, Haavisto):

http://www.talouselama.fi/uutiset/katainen quothallitus vie kuntauudistuksen maaliinquot/a759563

”Kuntauudistus on hallituksen ehdottomasti tärkein rakenneuudistus”, sanoo pääministeri Jyrki Katainen (kok.) Talouselämä-lehden haastattelussa.

Katainen vakuuttaa, että hallitus vie kuntaremontin läpi.
”Kuntia on noin satakunta, kun hallitus lopettaa”, Katainen sanoo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


no.4 kirjoitti:

Nyt tiedotusvälineet haluaa jakaa Väyrysen ja Soinin äänet ja auttaa sillä tempulla Haavistoa toiselle kierrokselle.

Suurin syy on se, ettei Väyrynen pääsisi esittämään EU-kriittisiä kantoja toisella kierroksella.

Samalla tavalla Niinistö ja Haavisto on pääkaupunkiseuden asialla ja ne haluaa kyykyttää pienten kuntien asukkaita kaikessa hiljaisuudessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu