Kirkon kipeässä lihassa pyörii ainainen vl kivulias "piikki".
Milloin vl toiminnoissa on hoitokokouksia, joita kirkko joutuu
osittain katsomaan sormien lävitse, Insestiasiat ovat nyt pulpahtaneet
oikein kunnolla vl yhteisön eteen teräsverkon sisältä, naisia alistetaan
ja halveerataan vl yhteisössä mm. naispappeudella, viimmeksi
SRK on pullauttamassa ev.lut.kirkon piispan sihteerin saarnaajan viralta,
kanttori saman tien.
Milloin ev.lut.kirkko saa tarpeekseensa "kipupiikistä"
Ainainen vl piikki kirkon lihassa
8
107
Vastaukset
- 9 ääntä homoille!
SRK osti kirkolta "syytesuojan" hoitokokousjulmuuksistaan äänestämällä kirkolliskokouksessa homoparien puolihäiden puolesta!
- likaiset pelit
Likaista on pelit Jumalaa halveerantaen.
- Lähtemisen armoa!
Voin vain kuvitella, miten kauheaa on olla ainainen vl.
- hoitomuoio
Veronmaksajana maksan kirkollisveroja, jotka menevät
moneen paikkaan.
Niistä rahoista menee kyllä pedofiilimyönteisyydelle osa.
Luulisin kohta, tai saaneista huomata, että Suomen kirkko tekee jotain
laitailmiöitä kohtaan. - hys,hyss
Onhan insestia muissaki piireissä.
Taitaa vl olla johdossa.. - kirkosta ulos
Ei muuta kuin heivaatte meidät koko porukan pihalle, sopisi minulle mainiosti, jos saatte sen hoidettua ja kerrotte jälkikäteen nimenne tulen henkilökohtaisesti kiittämään teitä.
- Toteaja.
Paskat niistä ole tekemään mitään sellaista...vellihousuja koko sakki ja nuoleskelee vain.
- olla vl itsenäinen
Kaitpa kohta tilanne väkisinkin muuttuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242100Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1332009Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101817Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581491Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341397Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5411142Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50992Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115936Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348921