Kauppatorilla Pohjois-Espalla on kohta, jossa ratikka tulee autoja vastaan ja kääntyy ajosuunnassaan vasemmalle. Ratikkaa pitää muuten risteyksessä lain mukaan aina väistää, myös kääntyvää, tiedoksi vaan kaikille teille maalaistolloille.
Kääntyvääkin raitiovaunua pitää väistää
6
120
Vastaukset
- ennenkin kaadettu
Opettele sinä mulkkuu ohjastamaan sitä vitun ratikkaa, siinä on ratti sitä varten.
Sittenkun minä tulen kohdalle niin kaadan koko vitun sporan. Siinäpä sitten naurat eikä palkka juokse. - ....,,,,
Tätä se on, kun kaikesta pitää säästää, avohoitoon sellaisetkin, joiden paikka olisi suljetulla.
- Sporasääntö
Lakiin voisi tehdä muutokset, että saadaan nämä autoilijoita hämäävät poikkeukset pois.
- pena73
"Ratikkaa pitää muuten risteyksessä lain mukaan aina väistää, myös kääntyvää, tiedoksi vaan kaikille teille maalaistolloille."
Tiedoksi sinulle, Ratikkakuski, ei pidä. Kolmion takaa tuleva raitiovaunu väistää risteävää liikennettä, niin kuin kaikki muutkin. - ....,,,,
Tiedoksi sinulle, Ratikkakuski, ei pidä. Kolmion takaa tuleva raitiovaunu väistää risteävää liikennettä, niin kuin kaikki muutkin.
Opettele lukemaan, oli puhe risteyksessä kääntyvästä raitiovaunusta, ei etuajo-oiketulle tielle tulevasta!- pena73
En minä ainakaan ole nähnyt kärkikolmioita kuin risteyksissä. Myös kärkikolmiolla varustetuissa risteyksissä on mahdollista kääntyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242100Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1332009Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101817Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581491Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341397Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5411142Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50992Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115936Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348921