Elikkäs oon todella paljon ylipainonen, 156 cm/80 kg.
Oon kuullut, että paino on merkitsevä juttu siinä, että kuinka paljon pudottaa?
Oon ollu ny kaks pöivää ja on grammoja lähteny.
ELI KYSYMYS:
Lähteekö lihavammalta nopeemmin vai hitaammin kilot, kun laihalta/normaalipainoiselta? (:
YLIPAINOINEN NÄLKÄKUURILLA
4
136
Vastaukset
- no en tiedä mut ....
mua kinostaa sama...
oon kuluu et liikakilot katoaa nopeati nälkäkurilla :):)
toivotavasti vähän auttoi!! - Älä kiltti sairastu!
Nälkäkuuri - huono idea. :-(
Mutta kyllä lihava laihtuu ALUSSA aika reilustikin, enemmän kuin norm.painoinen tai laiha.
MUTTA, nälkäkuuri johtaa siihen, että menet säästöliekille eli siis paino ei enää putoakaan tai sitten hyvin vähän ja hyvin hitaasti. Siksi se ei kannata.
Mieluiten koita syödä joku 1500 kcal/päivä nyt aluksi, silläkään ei kannata pikään jatkaa koska se on liian vähän. Se pitää kuitenkin aineenvaihdunnan käynnissä.
Liiku, kehitä lihaksia, kävele reippaita lenkkejä.
Suosittelisin menemään Kiloklubin palstalle joka on ilmainen. Kirjaudu mukaan ja saat tukea muilta laihduttajilta ja asiantuntijavastauksia kysymyksiisi. Lisäksi voit tehdä omaa ruokapaïväkirjaa josta näet energiantarpeesi ja onko diettisi ihanteellinen vai ei. Ja paljon muuta!
Suosittelen!
Täältä ei kannata kysellä, me olemme kaikki vakavasti sairaita täällä, minä myös, ja täältä saat vain vaarallisia ja terveyttä ja elämää uhkaavia neuvoja!!!
Onnea sinulle uudelle TERVEELLISELLE tielle, onnistut kun pidät järjen tallella!- KIITOS!
kiitoskiitos
- Älä kiltti sairastu!
Hienoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1121814Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101754Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1121728Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541434Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341380Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483998Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50955Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115903Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237894Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347858