Siksi Sari Essayah #7

Seiskan tähtityttö

Sarilla ovat arvot kohdallaan. Hän ei häpeä olla avoimesti kristitty. Sari on selkeä, avoin, rehellinen, isänmaallinen.

Sari on asiantunteva. Hänellä on Euroopan parlamentin talousvaliokunnasta viime käden tietoa ja näkemystä kansainvälisestä talouskriisistä ja ratkaisuista siihen. Sari ajaa EU:n ja ja euron säilymistä elinkelpoisina ja painaa jarrua Suomelle epäedulliselle liittovaltiokehitykselle ja tulonsiirrolle.

Sari on tehokas. Hän ajaa vainottujen vähemmistön asioita ulkosuhteissa, tehokkaampaa kehitysyhteistyötä ja työtä korruptiota ja rikollisuutta vastaan.

Sari on luonnonsuojelullisesti fiksu. Hän ajaa kestävää elämäntapaa ja ratkaisuja ympäristökriiseihin, ilmastonmuutokseen ja kilpailuun ehtyvistä luonnonvaroista.

Sari on yhteistyökykyinen. Hän ajaa lisääntyvää yhteistyötä Itämeren maiden, kuten Pohjoismaiden ja Venäjän, kanssa niin tutkimuksessa, taloudessa kuin kulttuurissa.

Sarilla on korkea paineensietokyky. Hän siirtäisi painopistettä siviilikriisinhallinnan suuhtaan ja pitäisi huolta Suomen puolustuskyvystä ilman NATO-jäsenyyttä.

Sari on empaattinen nainen. Hän ajaa vanhusten, lasten, nuorten ja vammaisten näkökulmaa visiossaan lähimmäisyhteiskunnasta, jossa kannamme yhdessä ja erikseen vastuuta toisistamme.

Muun muassa näiden syiden vuoksi minä äänestän Sari Essayahia Suomen Tasavallan presidentiksi. Äänestä sinäkin!

Tutustu lisää netissä osoitteessa www.essayah2012.com.

0

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Räppäri kuoli vankilassa

        Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
        Maailman menoa
        97
        4399
      2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

        Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
        Ikävä
        29
        3273
      3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

        Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
        Ikävä
        45
        2360
      4. Missä näitte viimeksi?

        Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
        Ikävä
        35
        1368
      5. Puukotus yöllä

        Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
        Sotkamo
        10
        999
      6. Harmittaako sinua yhtään?

        Tuntuuko pahalta ollenkaan?
        Ikävä
        32
        996
      7. Minulla on käsitys

        Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
        Ikävä
        25
        990
      8. 153
        985
      9. rakas J siellä jossain

        Niin ikävä sua. -P. Nainen
        Ikävä
        6
        914
      10. Masan touhut etenee

        Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
        Äänekoski
        12
        862
      Aihe