Jos Niinistö voittaa vaalit, niin silloin vasta alkaa syrjäkulmien ja ihmisten tuotteistaminen. Pidetään huoli siitä, että suomi saa reilun ja eriarvoisuutta poistavan johtajan. Nyt valitaan ihmistä, ei puoluetta. Äänet Haavistolle!!!!!!
Niinistö tuotteistaa ihmiset
4
53
Vastaukset
- Herätys
:D tollanen sivari homo onkin just paras johtamaan esim puolustusvoimia :) Kaikilla on mielipiteensä mutta nyt järki käteen oikeesti. Ainut millään muotoa järkevä vaihtoehto on tällä hetkellä Sauli! Ajatelkaa vaikkapa raha-asioita.
- elmeri evosta
Puolustusvoimien johtaminenko on presidentin tärkein tehtävä?? Hah, hah, kyllä siellä on Puheloinen joka sitä porukkaa johtaa rauhanaikana.
Sen lisäksi voisi kysyä, että mitä Sauli on tehnyt sen asian eteen, että eriarvoisuus vähenee? Myös hänen mielipiteensä, että kaikki perustuu jatkuvaan talouskasvuun on täysin käsittämätön peruste. Jokainen joka vähänkin seuraa asioita tietää ettei se niin mene! - 21
elmeri evosta kirjoitti:
Puolustusvoimien johtaminenko on presidentin tärkein tehtävä?? Hah, hah, kyllä siellä on Puheloinen joka sitä porukkaa johtaa rauhanaikana.
Sen lisäksi voisi kysyä, että mitä Sauli on tehnyt sen asian eteen, että eriarvoisuus vähenee? Myös hänen mielipiteensä, että kaikki perustuu jatkuvaan talouskasvuun on täysin käsittämätön peruste. Jokainen joka vähänkin seuraa asioita tietää ettei se niin mene!Se on hallituksen tehtävä...
- rebekkaaso
Kyllä se nyt vahvasti on osoitettu jotta hesan ulkopuolella asuu heterot ja muutenkin normaali väestö ja niinistö ymmärtää meitäkin, ei homo hihhulit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081726Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031723Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031635Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541416Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341372Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii472941Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50934Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115896Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai297869Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347823