Pekka VS. Sauli,Haavisto VS. Niinistö?

jessenit37

Todennäköistä on että Niinistö voittaa,mutta itse pidän kyllä enemmin Haavistosta.

11

253

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siinä sulle jytky

      Niinistö saa ääneni.Isäni ei taistellut Suomea sen vuoksi itsenäiseksi,että presidentin virkaan astuisi samaa sukupuolta olevan kanssa seurusteleva.

      • 20+3

        Pekka Haavisto olisi valituksi tullessaan Suomen ensimmäinen JULKISESTI homosuhteessa elävä presidentti.


      • tr

        Huomauttaisin että siellä rintamalla taisteli useampi homokin, joten itse ehkä valitsisin perusteluni uudelleen jos olisin sinä.


      • asiakommentointia

        Minun isäni ei taistellut Suomea sen vuoksi itsenäiseksi,että presidentin virkaan astuisi kaikilta mitoiltaan kitukasvuinen lahtari.


    • missä edustus?

      Voisi olla vaan eipä tulw valituksi.Se on hauskaa se.Ja miten noloa,ett' puoliso on parturi-kampaaja.

    • ES Jonne

      Pekka olisi 2. homopresidentti. Joten ei mitään uutta.

      • voivoijamargariini

        Ei homoudessa ole mitään vikaa, mutta homo ei sovi SUOMEN PRESIDENTIKSI. Ulkopolitiikan vetäminen "rouvan" kanssa olisi aika huvittavaa. Maailmassa on satoja maita, joisssa homous on rikos. Miten sinne tehtäisiin vaikka vienninedistämismatkoja, jotka perinteisesti ovat olleet pressan hommia.

        Inhoan syvästi Niinistöä ja hänen aatemaailmaansa. Nyt vain taitaa käydä niin, että on valittava ruton ja koleran väliltä eli äänestettävä Niinistöä, ettei vain Haavisto pääse pressaksi. Tästä syystä en voi jättää äänestämättäkään.


    • joo tosi on

      En äänestä henkilöä joka voi rakastua mieheen. Äänestän suoraselkäistä perääantamatonta suomalaista miestä.

    • läläkä

      homo tai ei,pitää ajatella myös se että pressalla ei ole sanavaltaa mihinkään.se oikeastaan vaan istuu ja ja käy edustamassa suomea.eli kannattaa laittaa semmonen ihminen josta ei ole hyötyä eduskunnassa!

    • ex lenin

      entäs tämä? haasvistosta tulee pressa ja se menee kysymään venäläisiltä karjalaa takas?luulet et ampuvat sen siihen paikkaan kun se on homo ja se oli siinä:D.
      kommunismi valtaa suomessakin nin kaikki on hyvin.tät maatahan johdetaan moskovasta käsin,et silleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      159
      1061
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      717
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      128
      666
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      23
      648
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      639
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      615
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      161
      571
    8. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      560
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      34
      554
    10. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      528
    Aihe