ylen paskakampanjan ja ylen valhegallupin ( 6 % liian vähän) takia, osoitti se Keskustan vahvan nousun. Keskusta voittaa ensi eduskuntavaalit maanvyörymävoitolla, painakaa mieleenne viisaan Controlmanin ennustus.
Lipposen 6 % "äänisaalis" oli demareille suuri häpeä. Urpilainen /Junger ovat hävinneet kaikki vaalit. Nähtäväksi jää miten kauan nämät vähäiset vasurikannattajat katsovat kaksikon toilailuja.
Lipposen 6 % "äänisaalis" oli demareille suuri häpeä. Urpilainen /Junger ovat hävinneet kaikki vaalit. Nähtäväksi jää miten kauan nämät vähäiset vasurikannattajat katsovat kaksikon toilailuja.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Controlman on herännyt ankeaan aamuun kuuluisine ennustuksineen. Niille ennustuksille on ollut tunnusomaista, että aina on käynyt juuri päivastoin. Ja sekös tätä luusereiden luuseria ketuttaa. :) :) :)
Controlman on ennustanut demareille jokaisissa vaaleissa rökäletappiota ja näyttää osuneen aina ennustukset kohdalleen.
Ennusta ihmeessä lisää! Eikö Väyrynen voitakin seuraavat presidentinvaalit? Media taas petti taas Väyrysen, muuten oli varma voitto tulossa Väyryselle.
Seppo Hietanenkin mustamaalasi keskustaa. Ketä Väyrynen muuten äänesti presidentivaaleissa, kun vastakkain oli Halonen ja Niinistö? Nyyh, nyyh, nyyh, nyyh..
Ai niin, onko Väyrysen kupit mennyt alessa hyvin kaupaksi?
Ensin PÖÖÖÖÖÖÖÖ ja sitten nyyh, nyyh, nyyh, nyyh..
Kyllä se nyt kyrsii, kun homotkin voittaa Väyrysen. Nyyh, nyyh, nyyh.
Kyllä se nyt kyrsii, kun homotkin voittaa Lipposen, jopa iso komea hetero Väyrynenkin. Nyyh, nyyh, nyyh.
Mediaa aktiivisesti seuranneena näen sen vaikuttaneen selvästi Väyrystä halveeraten. Tällä kertaa hitaasti ja hivuttamalla, ei kertarysäyksellä, kuten aiemmin.
Onko sinulla hyvin Äimät hatussa;-))))))
Satavarmasti. Sen sijaan ryshä-erneston leirissä, tuossa punikkien 6 % leirissä on mustan hatun päivät. Ei oikein kana-auliksen pieruvakokaan ernestoa kiinnosta. Hoh, hoh, hooooooooo, nostakaa....
Vuokkokaan ei varmaan anna luuseri Väyryselle, tai korkeintaan huumorimielessä.
Nyyh,nyyh,nyyyh.
keppi enää seisonut Vuokon kanssa pitkään aikaan ja kun eturauhanenkin vielä vaivaa. Ei tunnu olevan ikuisen häviäjän osa helppo Paavollekaan, kovan onnen lapselle.
Väyrynen veti hienot vaalit loppujenlopuksi kun vertaa esm. Lipposeen.
Kyllä ja jos Väyrynen olisi tosissaan yrittänyt presidentiksi, niin olisi voittanut ensimmäisellä kierroksella.
"Minä teen tästä lopun" sanoi ääniharava Lipponen ja poistui takavasemmalle.
Hyvin on Äimät hatussa.
Nyt Väyrysellä ja Lipposella on aikaa muistella menneitä, kukaan ei heitä jää kaipaamaan. Makin alle vaan huru-ukot.
Kumpaako äänestät, Haavistoa vai Niinistöä?
En ainakaan Väyrystä.
vihreät väittävät maatalouden yksin saastuttavan Suomen ja vihreät ovat hallituksessa ollessaan saanet aikaan ympäristoveroja,kiinteistöveroja jne.
Sinulla on näköjään ollut kova uho päällä ennen vaaleja, ottaako kuuppaan?
Väyrynen veti hienot vaalit loppujenlopuksi kun vertaa esm. Lipposeen.
Tuleeko Väyrysestä seuraava pääministeri kuinka pian?
Keskustan johto vaihtoon. Sen ovat Väyryselle velkaa. Väykky päällysmieheksi. Tuleva pääministeri.
TEE VALINTA
http://img688.imageshack.us/img688/3876/niinistovaihaavisto.png
Hienot vaalit Väyryseltä.
http://www.iltasanomat.fi/presidentinvaalit/vayrynen-on-puolen-suomen-presidentti---katso-vaikka/art-1288444118362.html
Hyvä Paavo
Seuraavana kuntavaalit syksyllä. Teemana mm. kuntauudistus, jota kokoomus on viemässä läpi kuin käärmettä pyssyyn työntäen.
Nyt ei pidä palkita eikä vahvistaa kokoomusta ennen noita vaaleja.
Näytön paikka on syksyllä!
Näin on
Niin äänestäkäämme "saletisti natsaa"
Huvittavaa miten täällä ikäloput vasemmisto huru-ukot kertoo mitä keskustan pitäisi tehdä.
Homoilla herkkä hipiä.
http://www.iskelma.fi/uutiset/puheenaiheet/netissa-kiertaa-virheellinen-vastakkainasettelu-presidenttiehdokkaista-katso/20/1876
Coolia, että se homokiintiö mikä pitää näköjään olla myös vaaleissa täyttymisestään huolimatta ei tuonut tulosta, muuten oli ihan sama kuka oli voittaja, kunhan ei homo!
onneton homosonni, taas kerran väärästä kaikesta.tosin,mitävoi odottaa raksan lautamiehen apulaiselta.puhu taas tyhmä apina englantia,yor yor mitätön pikku paska.
Ryshä-ernestó sai hepulin kun Lipposen kompura sai 6 %. Väyrynen 17,6 %. Hoh, hoh, hooooooooooooo, Väyrysen kannatus oli suurempi mitä koko punikkirevohkan yhteensä. Hoh, hoh, hooooooooooo take it easy rysssä. Hoh, hoh, hoooooo, nostakaa...
Väyrynen teki miehekkään kampanjan ja hävisi vittumaisen paskamedian takia.
Aikuisen ihmisen pitäisi ymmärtää, että galluptulokset ovat suuntaa-antavia ja yleisön viihdettä. Gallup-tulos ei ole totuus ja sen tajuaa jokainen järkiolento. Yleä ei voida taas syyttää, kuten tapana on. Siinäkin on otettava järki käteen.
Kyllähän kepuleita jurppii aina, kun häviö tulee. Syyllinen etsitään mediasta ja ajojahdeista kuten viime vaaleissa, ja Controlmanin mielestä näissäkin vaaleissa, mutta ei se niin ole. Ottakaa lapio käteen ja luokaa kuona pois, ja näette syyn häviöihinne. Muut näkevät sen ilmankin.
Keskustalla ei ole mitään mikä veisi sen vaalivoittoon. Keskustan "vahva nousu" on harhaa ja se tunne liittyy Väyrysen kampanjaan. Jos Väyrynen pärjäsi kohtalaisesti, ei se merkitse sitä että keskusta pärjäisi jatkossa.
Edellisen vaalihäviön jälkeen esiin astui vain räksyttäjiä, ei yhteistyöhön kykeneviä hahmoja. Heistäkö apu uuteen nousuun? Ei ole, sillä jos samat naamat pyörivät koko ajan kepun johdossa, on tulos yhtä huono kuin viimeksi. Linjaton keskusta ei osaa uusiutua eikä uudistaa.
saletisti natsaa
Oli maanvyörymätulos, kun vertaa sossupunikeihin.
Täälläkös ne Väyrysen kannattajat nyt vaikertaa...
Missä olitte Paavon kampanjan alkaessa, mikä se Marin kommentti olikaan ehdokkaasta....
Ette ainakaan tukijoukoissa, yhden miehen varassa koko hoito..
Vaihtukaa vihreiksi, kun Paavo luopuu....
saletisti natsaa
korkeintaan homomunasi natsaa anukseen
Olen laskekellut iten noihin äänestystä ohjaaviin tuloksiin päästään.
Gallupin tilaaja määrittelee että isoista kaupungeita otetaan 80% gallupkyselyyn. 20% maasesulta. Voi vielä määrätä että otetaan Lapin-ja oulun läänistä 15% tuota 20%:sta ja Itäsuomesta 10%.
Tai sitten muulla tavalla määritellään otanta omia mileihaluja tukevaksi.
esimerkiksi Tuollaisella presidentinvaligallupotannalla saadaan Niinistölle noin 40% :tin kannatus. Haavistolle noin 15-20%. Väyryselle noin 10% kannatus.
Lipposen osalta todellinen kannatus on tuolla jaolla ollut tosiasia koska sitä ei tälläkään manipuloinnilla saatu nousemaan. Vaalitahan sen kyllä osoittikin.
Väykky on aina kolmas!!
Väykky on keskustanuori!!
Väykky hävisi homppelillekin.
Väykky ei myönnä tappiota!