mitä tehdä? 5 vuotias tyttäremme pissii housuun lähes päivittäin,jopa 5 krt/pvä!
On käyty virtsakokeet,ne oli puhtaat,on käyty ultra,siinäkään ei mitään poikkeavaa.
On palkittu,rankaistu,kehuttu,oltu huomaamatta...nyt ei ole enää keinoja! Onko kenelläkään antaa vinkkiä mitä vielä kokeilla??
Jos laittaa vaipan,kärsiikö lapsen itsetunto? Vai saako ns.luvan pissata housuun?
5 v tyttö pissii housuun!
lumiakka
1
291
Vastaukset
- ??????????????
Meillä tytöllä oli sama ongelma. Siitä päästiin eroon kun vaan annettiin asian hetkien olla, kun pissa tuli housuun niin sen kummempia seremononioita vaan tyttö vei itse housut pyykkiin ja haki uudet tilalle ja puki ne päälle. Toki vaivihkaa käytin vessassa ja vähän seurailin juomista. Mutta noin parin viikon aikana ei sen kummemmin asiasta puhuttu yhtään mitään, siis jätettiin ihan huomioimatta housujen kastuminen tai kastumatta jääminen. Kastelu alkoikin sitten vähentyä pikkuhiljaa, taisi mennä pari kuukautta ettei tullut enää mitään housuihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1214580Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv692642Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801675Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91156- 66872
- 45865
- 21863
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu120833Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N67817Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789