BÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ! Hei, kyllä, kyllä on syytä pelätä!!!
Lipponen osoittautui todella huonoksi häviäjäksi vaaleissa. No, sehän ei mitään uutta.
Ja mitä enemmän hän esiintyi julkisuudessa niin sitä selvemmin näkyi se että Paavo on vanha mies.
Siirtyisi vaan nauttimaan eläkepäivistä ja ottais iisimmin että jaksaa hoivata nuorta vaimoaan ja pieniä lapsiaan.
Kaikella on aikansa. Kiitos!
Lipponen huono häviäjä
5
121
Vastaukset
- ohi on 1 erä
Kandee pikkasen miettii niitä kahta MUIJAA!! Molemmat tiesi, että takkiin tulee ja silti oli pakko tuhlaa veroja moiseen pelleilyyn. Slipponen hävis ja se on sille OIKEEN. Ehkä karvu tajuaa vihdoin poistua jonnekkin kauas ja ottaa sen bestiksen Väyrysen mukaan. Se kaksikko on jo elämänsä hölmöillyt ja tulos nähty. Lipponen oli jopa opetellut puhumaan nopeemmin ja selvemmin.
Silti olis "kiva" nähdä mitä jätkät sanois, jos Haavi ja Väykkä vaihtas paikkaa VIRHEELLISESTI laskettujen äänten takia. Haavisto vaan poistuis, mut Väykkä alkais BRASSAA paremmuuttaan ja kansan tahtoa. - Möykky.
Kaikkein suurin vitsi on kuitenkin Sale Niinistö ja hänen ah, niiiiiiin iiiiihanat kannattajat.
Ja se ikäero mikä on Salella ja vaimollaan ei kyllä ole plussaa. Ennemmin vaikka sitten Pekka ja hänen nuorikkonsa, ikäeroakin vähemmän.
Mutta äänestämään silti vaikka ei ihan just omaa ehdokasta oiskaan toka kierroksella, eiks je?- Joke
Joo, heillä ikäeroa huomattavasti vähemmän eli "ainoastaan" 20 vuotta... ja miksihän Niinistö on muka vitsi?
- Möykky.
Ai miksi Sale on vitsi???? Työväen presidentti-hehkutus! Riittääkö se perusteluksi ja vitsiksi. Tosi "työläisiä" ovat hänen julkkiskannattajat.
Jos pitää joka käänteessä julistautua työväen presidentiksi niin eikö silloin soi hälytyskellot? - JK
NIINKÖ
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242078Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331984Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101813Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561485Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341396Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5361133Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50986Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115930Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse352907