ITSEKKYYS VASTAAN INHIMILLISYYS

Onpa hauska nähdä kuinka salolaisesta pikkunilkkiporvarista yrittää kuoriutua humanisti.

Haavisto sitä jo on.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Haavisto ajaa homojen etuja, mutta Niinistö Suomen etua.

Äänestä
  • Niinistö ajaa Harkimon ja median etua, joten se siitä.

    Vitsi, vitsi!
    Tottakai Niinistö ajaa tavallisen kansan etua. Juuuu -u.
    Piti ihan ruokakutsutkin kaikille halukkaille.
    PÄÄSYLIPPU MAKSOI 650 € !
    Sen lisäksi monet juhlissa olleet lahjoittivat Salen kassaan pikku tonnejaan...

    Olitko muuten syömässä. Oli ihan hyvää soppaa ja kivat salaatit, nam.

    Vai olitteko ihan koko perhe? Viisi henkeä... siis 3250 € päivällisestä, ei paha!

    Äänestä

puhut paskaa...Niinistö ajaa ökyväen asiaa. Jos asut Espoon Westendissä äänestät Salea mut jos olet perusduunari (ja oletkin) miks vitussa sä annat äänesi porvarille jolla ei kiinnosta pierun vertaa sun oikeutesi tai tarpeesi tässä yhteiskunnassa??

Äänestä

Niinistö on ruma. Ei noin rumasta presidenttiä tai muut nauraa mulle.

Äänestä

Ketäs siellä Niinistön tukijoukoissa onkaan? Ettei vaan hän olisi kvartaalitalouden ja elitistin asialla? Ja sitäkö täällä halutaan tukea? Ännestäkää rauhassa Niinistöä, mutta muuta sit samalla kehä III sisäpuolelle (jos et jo asu), ja alkakaa liikemiehiksi.

Äänestä

lopettakaa jo tuo paskan puhuminen ja homothan ei vielä koko suomea valloita, taitaa tulla muuten isän kädestä.

Äänestä
  • Homot perusti Suomen valtion. Ja pari lesboa.

    Äänestä

  • sisäsiittoinen maa kirjoitti:

    Homot perusti Suomen valtion. Ja pari lesboa.

    Taitaa loppua suomesta äänestäjät ja hihhuleiden elättäjät jos homot ja lespot tätä maata johtaa, kyllä rasismi taas nostaa kaikella tavalla päätään, kun jotakin ryhmää hehkutetaan mediassa ja jokapaikassa tällä tavalla kuin nyt tehdään. Suomessa tulee olemaan normaaleja perhearvoja kunnioittava presidentti. Tämä homo häslinki on vain pienen ryhmän tyhjä loppi. Myös vihreät itse tajuavat sen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ÄÄNET JAOSSA kirjoitti:

Onpa hauska nähdä kuinka salolaisesta pikkunilkkiporvarista yrittää kuoriutua humanisti.

Haavisto sitä jo on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu