Voyager ABS -valo palaa

Heps!
Grand Voyager 3.3 LX 2002.
ABS -valo on syksyn mittaan sillon tällön tuikahtanut.
Nyt se palaa jatkuvasti.
Jarrut toki toimii, mutta lyövät lukkoon tietysti ilman ABS -ominaisuutta.

Pitääkö ABS toimia katsastuksessa?
Mistä lähteä vikaa etsimään?
34837
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei! Absien on toimittava katsastuksessa.Kannattaa tarkastaa abs anturien johtojen liitokset.Mulla oli hajonnut abs anturi maksoi n.200€

Äänestä
  • Vielä tähän liittyen: Valon tuikkimisen aikoihin olin haistavinani palaneen käryä auton ulkopuolella, ajon jälkeen noustuani autosta. Väittäisin nyt, että se tuli jostakin takaa, ehkä juuri jarruista.

    Äänestä

Minulla tuli omaan Voyageriin viime talvena sama ongelma ja se korjaantui uusimalla eteen vasemmalle anturin piuhan. Hintaa en enää muista, mutta oli mielestäni kohtuullisen arvokas, niin kuin vähän kaikki tämän merkin osaset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veikkoo kirjoitti:

Heps!
Grand Voyager 3.3 LX 2002.
ABS -valo on syksyn mittaan sillon tällön tuikahtanut.
Nyt se palaa jatkuvasti.
Jarrut toki toimii, mutta lyövät lukkoon tietysti ilman ABS -ominaisuutta.

Pitääkö ABS toimia katsastuksessa?
Mistä lähteä vikaa etsimään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu