Kun olet päässyt kunalliseen velkaneuvontaan pitää varautua erinäisiin selvityksiin joiden jälkeen pitää odottaa vielä perintätoimistojen vaatimuksia pidemmän aikaa kun lähettävät tietonsa a.o.velkaneuvojalle(taas lisäkorkoa kun aika kuluu). Ei kirjanpitovelvollisuutta edes kaikilla.Takuusäätiö sitten kyselee vielä lappuja lisää.Valtion ulosottovirasto on toimiva.
Aina ei ole taattu että Takuusäätiön kautta onnistuu, johtuu perintätoimistoista ja velallisen muistaongelmista .Älä käytä pikaluottoja.
Aina ei ole taattu että Takuusäätiön kautta onnistuu, johtuu perintätoimistoista ja velallisen muistaongelmista .Älä käytä pikaluottoja.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Höpö, höpö. Jos pääset velkasaneeraukseen. Niin on ihan sama sen jälkeen vaikka korot juoksis triljoona kertaa tunnissa. Niin sillä EI OLE MITÄÄN MERKITYSTÄ. Jos pääsee velkajärjestelyyn. Velkajärjestelyssä sovitaan maksuohjelma tulojen mukaan joko 3v maksuohjelma tai 5v maksuohjelma. nim. Kokemusta on.
Hei, miten lähdit asiaa hoitamaan, itekkin mietin että pitäisikö käydä, nyt maksan vapaaehtoisesti uo 600 e kk.,olisiko parempi velkajärjestely vai tämä uo.
Kantsii varata aika kunnan/ kaupungin velkaneuvontaan. Sielä osaavat neuvoa parenmin. Itse tein niin. JA asiat järjestyi hyvin. Suosittelen.
Miten selvitä toiminimen toiminta loppuu tulot loppuu verot ulosotossa muut luotot maksamatta osa tähän omaa syytä osa toiminnan riskeistä