Miten voin äänestää Haavistoa !

Äänet Saulille

Haavistolla Ei ole loppututkintoa. On siis ylioppilas
On sivari, ei siis voi olla puolustusvoimien ylipäällikkö
On homo, puoliso hyvin epäilyttävän näköinen hiippari
En osaa edes ajatella, miten he edustaisivat Suomea ja
suomalaisia !

7

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nemo

      Haaviston CV:stä ja pätevyydestä:

      https://www.facebook.com/notes/juuso-koponen/pekka-haaviston-cvstä-ja-pätevyydestä/10150718257504972­­

      Presidentit, jotka eivät ole suorittaneet asepalvelusta : K. J. Ståhlberg, Lauri Kristian Relander, P. E. Svinhufvud, Kyösti Kallio, Risto Ryti, J. K. Paasikivi, Tarja Halonen.

      Pekka Haavistolla taas on enemmän kokemusta sodista ja konflikteista kuin monilla monilla ammattiupseereilla, ja Haavisto on myös saanut sotilasansiomitalin rauhanturvatyöstään:

      http://www.rauhanturvaajalehti.fi/lehdet/12010/557-sivari-joka-sai-sotilasansiomitalin

      Ja mitä suuntautumiseen ja ulkomailla edustamiseen tulee:

      http://kaikki-elamasta.blogspot.com/2012/01/tama-aihe-pitaisi-olla-jo-kasitelty.html

      • Ääänestän_Saulia

        Kertokaa nyt niille Itä-Suomalaisille ja Pohjois-Suomalaisille, että ÄÄNESTÄMÄÄN. Muutenhan on tulossa katastrofi. Eihän Haavistoa hyväksytä edes valtiovierailulle.Kaikki eivät ole yhtä suvaitsevaisia kuin me Suomalaiset. Miksei Väyrysen joukot tutkineet, onko Haavisto presidenttinä jopa lain vastainen?

        Sotiemme veteraanit, kunnioittakaamme heitä. Olkaamme Suomalaisia.


    • "Miten voin äänestää Haavistoa "

      Pekka Haavistoa voit äänestää piirtämällä numeron 2 (kaksi) äänestyslippuun. Jos tuntuuu vieläkin vaikealta, voin antaa lisäohjeita.

    • Juhani Kivi

      Suomen presidenteistä on armeijassa olleita neljä, jos mukaan lasketaan teloitustoiminnastaan kyseenalaisen maineen saanut Kajaanin sissirykmentti, joka ei ollut virallisesti maan armeijaa, ja jossa Kekkonen oli muutaman kuuukaden mukana. Kaikki muut kuusi eivät koskaan olleet saaneet sotilaskoulutusta, mutta olivat siitä huolimatta Armeijan ylipäälliköitä (Rytiä lukuunottamatta).

      Aiempien presidenttien kaikista seksuaalisista taipumuksista ei ole kovin paljoa tietoja, mutta tuskinpa sukupuolisuus on ollut aiemminkaan aivan keskeisintä presidentin toimialaa.

    • Ajat muuttuu

      Haavisto edustaisi hienosti suomalaisten edistyksellisyyttä, tasa-arvoa ja ennakkoluulottomuutta maailmalla.

    • Saanet Äylille

      Käytä mielikuvitustasi, suomalaisia Haavisto edustaa, samoin puoliso.

      • 432432432432432432sf

        Hei mustakin vois siis tulla pressa ens vuonna jos vaalit silloin olis kun on lakki kourassa ai niin en ole homo siihen kaatui se haave :(


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      45
      4886
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      61
      2745
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1074
    4. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      1054
    5. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1045
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      127
      1016
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      72
      974
    8. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      204
      968
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      885
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      874
    Aihe