Kaupunki kustantaa uuden kuistin.

Mitäpä olette mieltä tämmöisestä yhtälöstä arvon narisijat?
Kaupunki siis kustantaa yksityishenkilölle täällä Haapvedellä uuden kuistin taloon. Onko tämä oikein, että kaupungin veronmaksajat eli me, maksetaan tälle asukille uusi porstua?
284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Millonka ois tuo pystytysnäytös nii ois paikalla?Ja millä kylällä ?
Entä monikosivusella anomuksella niitä saapi anoa ?

Äänestä

Anomuksia kannattanee varmaan tiedustella tuolta kaupungin tekniseltä toimelta.
Täytyypä tiedustella koska päästään harjakaisjuhlaa viettämään. Täytyyhän se lehtikin soittaa paikalle kun näin merkittävä tapaus on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Spongebob kirjoitti:

Mitäpä olette mieltä tämmöisestä yhtälöstä arvon narisijat?
Kaupunki siis kustantaa yksityishenkilölle täällä Haapvedellä uuden kuistin taloon. Onko tämä oikein, että kaupungin veronmaksajat eli me, maksetaan tälle asukille uusi porstua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu