Kaikki kepulaiset ja perus-suomalaise ja koko laaja vasemmisto menee Haaviston taakse ja äänestävät häntä. Asiallinen ja sovitteleva mies, ei se sukupuoli ole este, se on nykyaikaa...
On Kyllä selvää se,
Saa paljon ääniä.
26220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Niin pitääkin.Niinistö on suurkapitalistien ja riistäjien kätyri.
Kumma kyllä, minäkin revin äänestyslippuni vaali-iltana, kun pettymys oli suuri. Nyt kuitenkin on pakko myöntää, että takki on käännettävä. Pienempi paha Haavisto on, ja piruntorjunta on minun mielilajini, joten kakkonen on ykkönen.
P....kele,kun kepu jälleen petti omansa,eikä äänestänyt Väyrystä toiselle kierrokselle.Risoo se valtataistelu siellä kepun johdossa.Kommarit ja demaritkin olisivat toisella kierroksella äänestäneet Väyrystä.Nyt on paljon ääniä hajallaan,mutta kahdesta pahasta Haavisto vie pitemmän korren.
Kepulla kun on ollut se pettäminen verissä jo maalaisliiton aikana.Ei se siitä mihinkään pääse.
Eu: ja suomen väliset kriisit näkyvät Haaviston voittona!
Haaviston puhetyyli ja ajatustenjuoksu on sekeää, eikä yritä olla näsäviisas, eikä muikistele, on erittäin asiallinen ja luonnollinen.
Tuas on kaks kepulia käräjillä!
Ei kai tuosta voi kepulaisia syyttä. Ne jos ketkä tuntevat Väyrysen. Paavo on tyyppi, joka pakottaa ottamaan itsensä sisään kusemaan ulos uhkaamalla muuten kusta ulkoa sisälle. Presidentin tontilla Paavo ei olisi pysynyt, vaan ollut jatkuvasti haittana rattaissa - ilman valtuuksia.
Vihreät pamautti jätevesilain ja 2014 on jokaisen rakennettava uudet imeytyskentät jätevesilleen . Hurraa vihreät polttoaineissa valtavasti veroa, päästökauppa, sähköverot. Vihreät on saaneet köyhän kansan köyhtymään.
Ei porvarikaan verota noin röyhkeästi suomee. Nyt jos vihree Haavisto pääsee pressaksi sitten se verotus alkaa. Ilmastokin alkaa lämpenemään suomessa ja siitä maksetaan . Ukot menee keskenään naimisiin ja saavat lapsia ilman äidin hellyyttä . Ei mies voi korvata naista ei missään muodossa.
Pistetään äänet Niinistölle on se kuitenkin parempi paha kuin Haavisto.
Ihan oikein "ääni Niinistölle" mutta mutta minulla repii yli hilsee tuo mainitsemasi,,
"ukot menee keskenään naimisiin ja saavat lapsia"
Minä kun olen ollut tietävinäni että tuohon lapsen saantiin pitää olla oikein kohtuullinen varasto, mihin noita himon tuloksia ruikitaan.
Onkohan se vanhanaikainen oppi, joka minulla on vielä käytössä ?
Vaan ei se kyllä tuo sinunkaan lausumasi ole ihan varmaa.
MInä ainakin (kepulainen ) äänestän Niinistöä mieluummin kuin "NYKYAIKAA"
Tämä maailma loppuu pian, jos kaikki vain homoilevat.
Meitä v,,,, päälle ymmärtäjiäkin tarvitaan tämän maailman ylläpitämiseksi.
Väestönkasvua onkin hyvä vähän hillitä tai tämä maailma todellakin loppuu pian.Naisena minua ei yhtään häiritse,vaikkei Haavisto ymmärräkkään v,,,, päälle,monesti ne jotka olevinaan ymmärtävät,eivät sitten mitään muuta ymmärräkään.
15555 vastaus.
Kumpi simusta on parempi vaihtoehto tuon v,,,, päälle ymmärtäminen, kuin olla ymmärtämättä.?
Taitaapi tuo ymmärtämättömyys tuoda laihan tuloksen pitemmän päälle.
P,,kasta ei väkiluku lisi, mutta puolestani toiveesi saa toteutua.
Jokohan seuraaviin vaaleihin löytyisi vaikka "petoviilin" kannattajia ?
Petojen suosiminenhan on lisääntynyt pelottavasti.
nyt meni ääni haavistolle, vaikka kepulainen oonkin!
Kiinnostava vertailu Niinistön ja Haaviston aloitteista eduskunnassa!
"Niinistö on tehnyt 34 aloitetta ja Haavisto 28.
Kun hieman tarkemmin katsoo aloitteita, huomaa että...
Niinistön aloitteista 23 (!) on raha-asia-aloitteita määrärahan osoittamisesta Salon tai Halikon seudulle. Mistäs se Niinistö olikaan kotoisin...? Yksi aloite oli vielä Kokoomusta lähellä olevalle Paasikivi-opistolle määrärahan osoittaminen sekä toinen myös raha-asia-aloite Ala-Lemun kurssikeskukselle."
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1549232/kiinnostava_vertailu_niiniston_ja_haaviston_aloitt#
Niinistön tausta on patamusta porvari ja kovan luokan kansainvälinen euroalueen pankkimies. Niinistö kannattaa kaikkia porvarien oppeja kuten tehtaita missä ei yksikään äijä tai muija kitise lisää liksaa, työ viedään sinne missä se on halpaa tai halpaa työtä tuodaan tänne. Niinistö on Salon seudun miehiä sieltä Nalle Wahlroosin kartanon kunnailta. Ninistö on riidellyt ammattiyhdistysten kanssa oikeudesta lakkoilla. Joten antaa mennä kepulaiset ja perusmut, Sieltä suuragraariyritykset jo ojentavat mustaa kättään teidän maihin ja perusmuille vaan kuuden kuukauden työttömyyskorvaus jos ei työ nälkäpalkalla kelpaa.....
okoomuksen presidenttiehdokas Sauli Niinistö johtaa IS-tutkimuksen mukaan ylivoimaisesti vihreiden Pekka Haavistoa presidenttivaalin toisella kierroksella.
Ilta-Sanomien MC-Infolta tilaaman mielipidetiedustelun mukaan Niinistöä kannatti 65 prosenttia kantansa ilmoittaneista. Pekka Haaviston kannatus oli 35 prosenttia.
Perussuomalaiset äänestävät kylläkin Niinistöä eikä haavistoa. Se ei ole ainoa syy että haavisto on tuhkaluukun poikia vaan se että Haavisto on vihreiden edustaja eikä yksikään oikeistolainen perussuomalainen äänestä vihreätä viherpiipittäjää.
Ja tuskin moni vasemmistolainenkaan äänestää haavistoa koska haavisto on euromyönteinen jne..
Sauli Niinistö johtaa reippaasti ja hänestä tulee myös seuraava tasavallan presidentti.
kyllä vasemmistolainen, kepulainen, ja perussuomalainen äänestää haavistoa, se on ei-ääni Niinistölle.
Olen perussuomalainen ja muista miten herjasitte meitä s23 sivuilla eli nyt koston aika. Ääni Niinistölle viherpiipertäjät jarruttaa kaikke teollisuutta ja kerää lopuistakin huiman ympäristö veron. Viimevuonna 5 miljardia €.
Kaksi vaihtoehtoa tippuri vai aids. Otan tippurin siitä voi parantua ja aids on homojen tauti.
Joo näkee, että lyseessä on persu.
"Kaksi vaihtoehtoa tippuri vai aids. Otan tippurin siitä voi parantua ja aids on homojen tauti."
Ei ole tainnu tajunna kyky herätä kaverilla!! Siksi on persu ja ain tulee oleen.
Kyllä Perseet on niitä herjaajia olleet ja provoilijoita ei muut.
Käys vaikka rajan toisella puolen niit näät onko homojen tauti! Saat sen myös emännältäs.
Mä olen persu ja äänestän Niinistöä! Sauli sentään takaa turvallisuuden Suomelle koska sauli on natomiehiä kun taas Haavisto puppelimiehiä.
Ja miehän en ääntäni anna homolle ,sivarille ja mikä pahinta vihreelle !
Täällä sitä näytetään vaan haluttavan lisää Talvivaara tekoja, kun ei ymmärretä ympäritöasioita. Ympäristöverot ovat tärkeitä veroja, ne maksaa jotka saavat hyödyn ympäristön pilaamisesta. Parempi kun lopettaisiin rahalla peluu, ja sen siirtäminen taskusta toiseen hyvävelijärjestelmällä, ja keskityttäisiin niihin asioihin jotka takaavat kestävän luontoa suojelevan kehityksen.
Kyllähän se jos tavallinen kansa haluaa etujaan nostaa tai huolta pittee asioistaan, niin Pekallehan se iäni on annettava. Tosi porvareita on suomessa niin vähän, suurin osa on niitä porvarinäyttelijöitä, velekana jokakohta, nämähän ne syövät, työtä tekeviin leivän.
Voi luoja noita Niinistön tukijoiden perusteluja, mitenkähän ovat oppineet kahdella jalalla kävelemään.
Kuka jaksaa käydä 6 vuotta jatkuvaa homo keskustelua, jos Haavisto valitaan?