Väärä päivä taas valtuuston kokoukselle ilmoitettu lehdessä

Mitä vilunkia ootettavissa??Eikös pitäs olla maanantai,niinkuin on määrätty?
25411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Niin pitäs, mutta kun on nuo vaalit ja valtuustosali on vaalien pitopaikkana
(ennakkoäänestys)

Äänestä
  • Jtllä joku juttu vireillä nahkasa pelastamiseks kuulemma??

    Äänestä

  • Ime että hallitus ei tätä tiennyt vai missä oli kokous tarkoitus pitää

    Äänestä

Kokous on silloin kun puheenjohtaja sen kutsuu. Tuo maanantai on vain tavallinen käytäntö, josta voi vallan hyvin poiketa.

Äänestä

niinhän sitä siirretään, siirtäs myös perseesä pj tuoliltakin.

Äänestä
  • MINÄ OLEN PÄÄTTÄNYT,,,,,,

    Äänestä

En enää istuisi kaupunginvaltuuston puheenjohtajan pallilla, kun luin tuon kaupunginhallituksen pöytäkirjasta nuo liitteenä olevat asiat, mitä on tullut tehtyä.

Pientä oli "ininä" raija leppäharjulle lehdessä.

Kyllä jt:n teot painaa tähän ratkaisuun.

Näkeehän tuon nyt sokea reetakin, mitä' tämä valtuustokausi nuilla on ollut.

tikanmäki lentäen radioon, haastatteluja lehteen "eivät kykene toimimaan ilman häntä" jne.. ja entäs ne teot, joista oli luettelo.

Kyllä valtuuston puheenjohtaja on toiminut röyhkeästi, ei lainkaan kuntalain 32§ :n hengen mukaan ei henkisesti eikä käytännössä.

Äänestä
  • Pahin JT:n virhe on varmasti ollut liitteessä mainittu "kaupunginjohtajan toistuva ohittaminen protokollassa", eihän sellaista tekoa saa anteeksi vaikka pyytäisikin.
    Mitenkä se protokolla kaupungin hierarkiassa meneekään: 1. valtuusto 2. hallitus, jonka on nautittava valtuuston luoottamusta 3. kaupunginjohtaja hallituksen alaisuudessa

    Äänestä

Varmaan JT järjestänyt pressanvaalit että saa siirtää valtuustonkokouksen..Niinhän? Oletpa tosi surkea kun kehtaat jatkuvasti "omanperän poikaa" nokkia ja solvata..se on se kateus katala vaiva,,

Äänestä
  • Ihmeellisen luulotautista porukkaa täällä kirjoittelee ei ihme, kun hallituksen puheenjohtajisto ja muutkin hallituksen jäsenet ruokkii ja ovat lähteneet höyrypäitten ehdoilla kuntaa johtamaan kyllä asioiden hoito ei edisty mihinkään nykyisen johtotroikan takia.

    Äänestä

  • hah,hah,,vai on omanperän poika puhdas kuin pulmunen..??hahhahhaa,,,ootahhan kun asiat tullee julkisuuteen,,,,

    Äänestä

Meillä on pesä ihan sekaisin. Jukka on ollut remmissä vuosikymmeniä eikä tällaista ole ennen ollut.
Mikä on muuttunut. Uutta on T T , R L , L S , T R , ym keltanokat. Haukkukaa heitä, jos pakko niin yleensä on toimia. Eikö pitäisi pyrkiä ojentamaan sovinnon kättä eikä nimitellä puheenjohtajaa isoksi möykyksi.

Äänestä
  • Sinä ylen viisas ja toisia arvostava nimimerkki "kelnokat sotkii".

    Sotkuja on, vaan nämä sotkut ovakint menneiden vuosien aikana läpisormien, ohi silmien läpilasketuista tarkistamattomuuksista johtuvia.

    Eivät kirjaamiesi keltanokat etukirjain-ryhmästä, eivät sotkut ole heidän tekojaan ja päätöksiään.
    Kun lusmuilut ovat esiin tulleet, niin esillähän ne pysyvät kun "syylliset" linnoutautuvat milloin minkäkin selityksen taakse.

    Kun vaaditaan rehellistä vastausta, saadaan vastaus varren kanssa; suoraan sanoen vastaaja ei kykene ja vaikuta pätkänkään vertaa siltä, että olisi kokenut viisas kunnalispoliitikko. Kaikkea muuta, kokemusta on vain toiminnasta harmaalla alueella, siitä miten luistellaan ulos nurkasta kun sinne on joutumassa.


    EIKÖ OLE SATAVARMA; ETTÄ KUNNAN TOIMINTA ON JO HALVAANTUNUT JA TYREHTYY KOKONAAN,ELLEI VALT PJ EI SIIRRY POIS SÖSSIMÄSTÄ JA PIILOTTELEMASTA ASIOITA:YHDESSÄ HARHAUTTAJIENSA KANSSA!

    Äänestä

Niinpä. Lentokenttäkin on ollut toiminnassa vuosikymmeniä eikä siellä ennen ole tällaista sotkua ollut. Mitenköhän sekin nyt pullahti pinnalle samaan syssyyn.

Äänestä

Niin ihmettelempä vain mitä pahaa Tikanmäki on tehnyt. Taitaa olla vain kiihkoilijoiden Tyyne, Raija ja kkumppanit pikkusen kateellisia Jukan ammattitaidolle politiikassa ja kunnalispolitiikassa. No onhan se tosi että ihmiset on menny niiden mukaan tuohon pa...an jauhamiseen, tuulesta temmattuja juttuja pitkin kyliä levitttävät ja vieläpä rintarottingilla. Hieman haiskahtaa narsismilta. Toivottavasti kiihkoilija remmi tajuaa jäädä pois seuraavissa kunnallisvaaleissa ni sittenpähän näkee kuinka juoksupojat vaihtavat kelkkaa kun ei ole ketään joka sanat antais.

Äänestä
  • Kysyppäs jukkikseltas minne hassannu lentokentän avustus rahat ja missä lentokentän paperit 10 vuojen ajalta,ja nehän piti ollakunnossa kun isoherra yhdessä kokouksessa mainitsi niitten olevan??Nyt verovirasto niitä tutkii,,,,,mitään ei muka oo vilungilla tehty????

    Äänestä

Oompahan kysyny ja paperit kattonna mutta niissä ei ole mitään vikaa ja niinhän tuo tuntuis kun onhan se itse Leppäharjun tilitoimisto kirjanpidon tehny. Aika jännää että jollain lentokenttä asialla ratsastetaan ja haukutaan ihmistä joka ei ole tehnyt loppujen lopuksi mitään väärin. Mutta syöpähän tämä tuikan ja leppäharjun kiihkoilu ainakin kaupungin varoja ja niitähän he kehuivat olevan Paljon!! Mutta on tainnu muutama laskuopin tunti jäädä väliin!!!!

Äänestä
  • Näkyikö kuiteista ja tiliotteista mihin oli avustusrahat käytetty ja kenen toimesta? Kuka pyöritti silloin yhtiötä?

    Äänestä

Kysy Leppäharjulta sehän se asioita silloin hoiti!

Äänestä

Mitä Leppäharju vastasi? Onko tositteet kirjattu oikein?

Äänestä
  • Kuitit on jossain vintillä,suattaapi olla olemattaki.

    Äänestä

Papereita on jo katsottu ja olivat kunnossa? Mitkä paperit?

Äänestä

"oon kysynnä ja paperit on kunnossa."

Voi hyvä hieroja, mistä nyt tässäkin sanassa on kysymys.

Kahtelepa sinäkin vaikka sitä vanhaa koulutodistusta. Onko kaikki kunnossa?

Äänestä

Menehän Aarne valtuuston kokouksessa paikallesi kokouspöydän taakse. Et kai ole lopullisesti luovuttanut. Heikosti menee, jos näin on.

Äänestä
  • Kannatan. Vai menikö Aarne ääneni lähes hukkaan?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuusenmäkinen kirjoitti:

Mitä vilunkia ootettavissa??Eikös pitäs olla maanantai,niinkuin on määrätty?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu