Törkeät viestit eivät ole kivoja

Mielestäni saa arvostella pätevyyttä ja sopivuutta ja politiikkaa mutta törkeät henkilökohtaisuuksiin menevät viestit eivät kuulu asiaan. Tietysti kun kampanja kiihtyy, ihmisten tunteet tulevat esiin. Toisaalta kun on vihreä ehdokas, tulee tutkittua tarkemmin vihreiden ideologiaa ja toimintaa. Suomessa tarvitaan kuitenkin eri puolueita. Moni ei ymmärrä, että asiat "riitelevät" politiikassa, ei vättämättä ihmiset. . ja monipuoluejärjestelmä on maamme rikkaus.
653
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

..oli tietenkin Väyrynen, jonka niskaan sai heittää vaikka minkälaista packaa.

Vapaamuurari tulee presidentiksi.

Äänestä
  • Kuten Helsingin Sanomat, joka loi koko Haavisto-ilmiön, vahingoniloisesti ja omasta roolistaan ylpeänä maanantaina rubrikoi: "Haavisto päihitti Väyrysen".

    Äänestä

vihreät, että te olitte vain hyödyllisiä idiootteja siinä prosessissa missä tehdään Niinistöstä presidentti?

Äänestä
  • Paikallaan on myös kysyä, ymmärtävätkö perussuomalaiset, vasemmistoliittolaiset ja kristilliset nyt, että heidän turhat ehdokkaansa olivat yhtäläisesti Niinistön hyödyllisiä idiootteja kilpaillessaan Väyrysen kanssa samoista äänistä niin että Haavisto pääsi Väyrysen ohitse pienellä mutta ratkaisevalla marginaalilla...

    Katainen pääministerinä, Niinistö presidenttinä - kiitos vihreiden ja muiden hyödyllisten idioottien? Suomi on pahemmassa kuin pulassa.

    Äänestä

Haavisto presidentiksi ymmärtäkää nyt prkle jos ei suomen kansa ymmärrä niin sit niinistö ja mihin sit mennään.....voi hyvä tavaton.
On se ihme jos suomalaiset äänestävät muuta kuin Haavistoa!
Kyllä jämpti on niin prkle.

Äänestä
  • Ekakierroksella äänestin Väyrystä. Nyt äänestin Niinistöä mennään mihin mennään, mutta en missään tapauksessa kehoita homoa äänestämään. Voi hyvä tavaton.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaalirauha kirjoitti:

Mielestäni saa arvostella pätevyyttä ja sopivuutta ja politiikkaa mutta törkeät henkilökohtaisuuksiin menevät viestit eivät kuulu asiaan. Tietysti kun kampanja kiihtyy, ihmisten tunteet tulevat esiin. Toisaalta kun on vihreä ehdokas, tulee tutkittua tarkemmin vihreiden ideologiaa ja toimintaa. Suomessa tarvitaan kuitenkin eri puolueita. Moni ei ymmärrä, että asiat "riitelevät" politiikassa, ei vättämättä ihmiset. . ja monipuoluejärjestelmä on maamme rikkaus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu