Informaatio-onglmia espoolaisessa koulussa

On se kummallista kun kutsu koulun valinaisaineinfoon tulee VAJAA KAKSI VUOROKAUTTA ENNEN INFOA.
Luulisi, että ovat tieneeet vähän aikaisemmin kuin 45 t ennen infoa!
151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mikä koulu, tai missä päin Espoota? Espoon keskustan Kirkkojärvi, vai se Ruusutorppa jossain Leppävaarassa vai mikä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maa kutsuu!!!!!!!! kirjoitti:

On se kummallista kun kutsu koulun valinaisaineinfoon tulee VAJAA KAKSI VUOROKAUTTA ENNEN INFOA.
Luulisi, että ovat tieneeet vähän aikaisemmin kuin 45 t ennen infoa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu