KIRKOSTA ERONNUTTA EN ÄÄNESTÄ VAALEISSA

Ei ole sopiva presitentiksi.
20153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Olen eronnut kirkosta ja minua ei sellainen haittaa yhtään. Kirkon pitäisi irtautua valtiosta. Sellainen on sairas liitto nykyaikana. Kerätköön kolehdilla varansa niiltä, jotka haluavat toimintaa rahoittaa eikä valtion veroihin piilotettuna.

Äänestä
  • helppoa on henkilöiden erota kirkosta. entä alv velvollistet? maksa ja itket!

    Äänestä

Tähtee johonnii semmoseen mitä kukkaa muu ee ies niä - ja osu !

Äänestä

Haavisto on kirkosta eronnut,sivari ja kaapistatullut julkimo.

Äänestä
  • Entäs sitten? Vaikuttaako jotenkin tasavallan presidentin viran hoitoon vai onko tämä vain paikalleen jähmettyneen ja pölyä keräävän urpon mielipide.

    Äänestä

Sauli Niinistö Pohjois-Karjalaan Joensuuhun 29.1 Sunnuntaina.

Äänestä
  • Hullu joka kirkollisveroa maksaa.

    Äänestä

  • Eipä voi ymmärtää ihmisten mielipiteitä, toimeentulorajan alapuolella elävät ihmiset suosivat ja kehuvat riistoporvarin mielipiteitä. Mitäpä pohjoiskarjalassa elää kun pienituloisia.

    Äänestä

  • lampaansaparo kirjoitti:

    Eipä voi ymmärtää ihmisten mielipiteitä, toimeentulorajan alapuolella elävät ihmiset suosivat ja kehuvat riistoporvarin mielipiteitä. Mitäpä pohjoiskarjalassa elää kun pienituloisia.

    On vain kaksi huonoa vaihtoehtoa. Siinäkin on paremmuusjärjestys. Toisesta tulee kuitenkin presidentti, oli täkäläisten mielipiteet sitten mitä tahansa. Nämä eivät ole kunnallisvaalit tai eduskuntavaalit. Muista syksyllä äänestää kunnallisvaaleissa, jos haluat vaikuttaa enemmän paikallisesti.

    Äänestä

Homous on raamatus vastaista.

Äänestä
  • Ja mikä tietokirjailija onkaan tämän Raamatun kirjoittanut?

    Äänestä

  • Nasaretin naapuri kirjoitti:

    Ja mikä tietokirjailija onkaan tämän Raamatun kirjoittanut?

    Jos aerotynamiikkoo katotaan niin kimalaenen ee ossoo lentee.Vuan sepä ee sitä tiijä ja eekun vuan lentelöö.

    Äänestä

Nurmeksessa ennakoäänestys vilkasta.

Äänestä

Päivi Räsänen äänesti Sauli Niinistöä.

Äänestä
  • Jaa niinkö teki.

    Äänestä

CAFE NIINISTÖ NURMEKSEN KAUPPATORILLA 1.2.2012 KLO 10-12

Äänestä

Ääneni annoin Niinistölle.

Äänestä

"KIRKOSTA ERONNUTTA EN ÄÄNESTÄ VAALEISSA"

Et varmasti äänestäkään, koska olet alaikäinen ja nurmekselaisilla ei ole äänioikeutta Suomessa.

Äänestä

Enkä kirkon miestä

Äänestä

Oneksi olkoo Sauli Niinistö ja Jenni Haukio.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Häkki kanalan muna kirjoitti:

Ei ole sopiva presitentiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu