Soini käänsi taas takkinsa

Ensin Soini ilmoitti, että hän äänestää Haavistoa, sitten Soini vakuutti, että ei kerro ääntänsä ennen varsinaisia vaaleja.

Mitä tapahtui? Ei muuta kuin takki pyörimään. Arvonnan tulos: Soini ilmoittikin jo tänään aanestäneensä Niinistöä.

Luotettava poliitikko.
1471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kehen me nyt luotetaan? Nyt tuli arvotyhjiä vastaan.

Äänestä
  • VÄÄRÄ VÄITE: EI SOINI OLE ILMOITTANUT MISSÄÄN ÄÄNESTÄVÄNSÄ HAAVISTO


    MEDIAHARHAA

    Äänestä

  • PS INFO kirjoitti:

    VÄÄRÄ VÄITE: EI SOINI OLE ILMOITTANUT MISSÄÄN ÄÄNESTÄVÄNSÄ HAAVISTO


    MEDIAHARHAA

    "Rankaisen itseäni huonosta ruotsin kielen taidostani. Sen vuoksi presidenttikannastani syntyi epäselvyyttä vaali-iltana. Epäonnistuin ilmaisemaan itseäni ruotsin kielellä, syntyi väärinymmärrys. "

    Jos Soini olisi osannut pakkoruotsia vähän paremmin,hän ei olisi ajanut tuhansia kannattajiaan vihreiden leiriin...

    Nyt pitäisi kai kenraalin pyytää anteeksi kun johdatti joukkonsa väärään suuntaan miinakentälle...

    Kenraali Soinin joukot hupenevat!

    Äänestä

Timo teki nyt hyvän takinkäännön.

Hieno homma!

Äänestä

Täyspäinen hetero voi tehdä!

Äänestä

Kun soini meni antamaan äänensä julkisesti niinistölle loppui meidän perheen tuki moisille populisti porvareille!!!!!

Äänestä
  • Homoa??

    Äänestä

Eilisen torstain TV-väittelyn perusteella täysin oikea valinta! Haavisto väittelyssä selvästi hermostunut, mokasi ja tajuttuaan viittelöi hädissään käsillään niin että hirvitti katsoakin. Täysi tyrmäysvoitto Niinistölle! Niinistö pärjää loistavasti omilla kyvyillään, pärjää Suomessa, pärjää maailmalla, missä vaan. Sellainen presidentin pitää olla.

Niinistölle menee ääneni jo tuolla perusteella. Varmennaksi vakuudeksi kysyin jo ensi vuonna äänestysikäiseltä pojaltani, ketä hän äänestäisi. Niinistöä. Mutta ensimmäisellä kierroksella olisi äänestänyt Soinia.

Äänestä
  • Jatkoksi vaan, että Soini upea tyyppi. Tosin ei näissä ehdokkaissa yhtään täysin mänttiä. Haavistokin ok ja kyvyille kysyntää, mutta, sorry, ei suomalaisten presidenttinä.

    Äänestä

Kyllä kai media alkoi tulkita Soinin puheita liian ennenaikojaan kun hän kehui Haavistoa. Ei Haavisto henkilönä ole mitenkää mollattava, vaan nyt vihreitä me PS-n äänestäjät emme voi äänestää häntä. Siis Niinistöä äänestämään..

Äänestä

Jaahas. Taas näitä putkisokeita saulin kannattajia. Sehän meni juuri toisinpäin. Pekka ei hermostunut kertaakaan. Ja tiesti paljon enemmän asioista. Se taas hermostutti välillä Saulia hyvinkin paljon. Pekka kyllä voitti 10-2 tuon tentin

Äänestä
  • En tiedä millä silmällä tenttiä katsoit, mutta omapa on asiasi. Ei minulla ole mitään Haavistoa vastaan, mutta hän vaan ei nyt ole se oikea henkilö ja varmaan alkaa tajuta sen itsekin. Hyvää jatkoa vaan hänelle.

    Äänestä

H..o pekka kotio maalimalta saapui seljässän hällä oli Nexar Antonio Flores. En äänestäisi kumpaakaan mutta jos on pakko valita niin Haavisto koska kokoomus ei tule koskaan ääntäni saamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RistusPerkele kirjoitti:

Ensin Soini ilmoitti, että hän äänestää Haavistoa, sitten Soini vakuutti, että ei kerro ääntänsä ennen varsinaisia vaaleja.

Mitä tapahtui? Ei muuta kuin takki pyörimään. Arvonnan tulos: Soini ilmoittikin jo tänään aanestäneensä Niinistöä.

Luotettava poliitikko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu