Elisan kartoittaa asiakapalvelun puheluaikojaan. Pääsääntöisesti ne ovat muutamia minuutteja. Kuinka temppu tehdään? Sinulle vastaa asiakaspalvelija, joka kysyy sinulta joitakin esitietoja ja ohjaa sitten jollekin MUULLE asiakaspalvelijalle, jonka palvelua saatkin sitten odottaa oikein olan takaa. Kenelle kusetusajat on tarkoitettu? Meille asiakkaille vai kenties kuluttajaviranomaisille? Vai kenties Elisalle itselleen?
Elisa asentaa sinulle viihdeliittymän. Kaikki ei toimi niinkuin pitäisi. ÄLKÄÄ hyvät ihmiset soittako kalliiseen Oma Guru (hahhah) -numeroon. Soittakaa vikailmoitukseen, sillä sinne puhelu kuuluu. Tämän oman rakkaan gurunne kanssa keskusteleminen tulee teille todella kalliiksi. Näinhän Elisa sen on laskeskellutkin.
Elisa sensuroi netin Pirate Bayn osalta. Vaikka ette käyttaisikään vertaisverkkoja ja olette pettyneet Elisan laitteisiin tai palveluun, kannattanee edellämainittua syytä käyttää sopimuksen irtisanomiseen tai pyytää hinnanalennusta sensuroinnin vuoksi. Sensurointiahan saattaa ilmaantua enenevässä määrin.
Elisa kusettaa, mutta ketä?
2
314
Vastaukset
- vvvfff1
Minulla on elisan puhelin ja adsl liittymä, mutta en minä silti elisalle soittele, minä soittelen kavereille ja muille tutuille, ei mulla puhelin ole elisaan soittelua varten. Aloittajalle : Sinäkin voisit lopettaa puhelinhäiriköinnin sinne elisan suuntaan, voit joutua raastupaan jos jatkuvasti sinne soittelet.
- Rauhallinen dna solu
Samaa mieltä. Kun on luuri avattu ja netti pelaa on sikatörkeää soitella operaattoreiden asiakaspalveluun jostain mitättömästä asiasta. Minullakin välillä yhteydet poikki viikonkin. Mutta mitä se kuuluu jollekin asiakaspalvelijalle, hä, ei mitään. Kyllä ne yhteydet sieltä aukenee kun on hyvät hermot ja jaksaa odotella. Kyllä pirsku vie saa kaveritkin tyytyä oottelemaan rauhassa. Ja jos ei pääse netti pankkiin, maksaa laskut silloin kun maksaa ja linja on auki. Ei se nyt ole jumalautsi niin päivän päälle joku typerä lasku, etenkään operattoreiden laskut, ne ehtii maksaa syksymmälläkin. Kait niiden luulisi laittavan huomautuslaskun jos kassa on vajaa ja rahat vähissä. Siinä tapauksessa jeesaan niitä ja maksan tiskillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1414643SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763855Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.712529SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2271972Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1191820Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2471166Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49815- 62766
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall20746Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6725