Elisan kartoittaa asiakapalvelun puheluaikojaan. Pääsääntöisesti ne ovat muutamia minuutteja. Kuinka temppu tehdään? Sinulle vastaa asiakaspalvelija, joka kysyy sinulta joitakin esitietoja ja ohjaa sitten jollekin MUULLE asiakaspalvelijalle, jonka palvelua saatkin sitten odottaa oikein olan takaa. Kenelle kusetusajat on tarkoitettu? Meille asiakkaille vai kenties kuluttajaviranomaisille? Vai kenties Elisalle itselleen?
Elisa asentaa sinulle viihdeliittymän. Kaikki ei toimi niinkuin pitäisi. ÄLKÄÄ hyvät ihmiset soittako kalliiseen Oma Guru (hahhah) -numeroon. Soittakaa vikailmoitukseen, sillä sinne puhelu kuuluu. Tämän oman rakkaan gurunne kanssa keskusteleminen tulee teille todella kalliiksi. Näinhän Elisa sen on laskeskellutkin.
Elisa sensuroi netin Pirate Bayn osalta. Vaikka ette käyttaisikään vertaisverkkoja ja olette pettyneet Elisan laitteisiin tai palveluun, kannattanee edellämainittua syytä käyttää sopimuksen irtisanomiseen tai pyytää hinnanalennusta sensuroinnin vuoksi. Sensurointiahan saattaa ilmaantua enenevässä määrin.
Elisa kusettaa, mutta ketä?
2
298
Vastaukset
- vvvfff1
Minulla on elisan puhelin ja adsl liittymä, mutta en minä silti elisalle soittele, minä soittelen kavereille ja muille tutuille, ei mulla puhelin ole elisaan soittelua varten. Aloittajalle : Sinäkin voisit lopettaa puhelinhäiriköinnin sinne elisan suuntaan, voit joutua raastupaan jos jatkuvasti sinne soittelet.
- Rauhallinen dna solu
Samaa mieltä. Kun on luuri avattu ja netti pelaa on sikatörkeää soitella operaattoreiden asiakaspalveluun jostain mitättömästä asiasta. Minullakin välillä yhteydet poikki viikonkin. Mutta mitä se kuuluu jollekin asiakaspalvelijalle, hä, ei mitään. Kyllä ne yhteydet sieltä aukenee kun on hyvät hermot ja jaksaa odotella. Kyllä pirsku vie saa kaveritkin tyytyä oottelemaan rauhassa. Ja jos ei pääse netti pankkiin, maksaa laskut silloin kun maksaa ja linja on auki. Ei se nyt ole jumalautsi niin päivän päälle joku typerä lasku, etenkään operattoreiden laskut, ne ehtii maksaa syksymmälläkin. Kait niiden luulisi laittavan huomautuslaskun jos kassa on vajaa ja rahat vähissä. Siinä tapauksessa jeesaan niitä ja maksan tiskillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836513Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto935422Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost173772Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1233397Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2273223Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat832381Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12108Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191716Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val461701Läppärit kahviloissa
Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi441399