Elisa kusettaa, mutta ketä?

Elisan kartoittaa asiakapalvelun puheluaikojaan. Pääsääntöisesti ne ovat muutamia minuutteja. Kuinka temppu tehdään? Sinulle vastaa asiakaspalvelija, joka kysyy sinulta joitakin esitietoja ja ohjaa sitten jollekin MUULLE asiakaspalvelijalle, jonka palvelua saatkin sitten odottaa oikein olan takaa. Kenelle kusetusajat on tarkoitettu? Meille asiakkaille vai kenties kuluttajaviranomaisille? Vai kenties Elisalle itselleen?
Elisa asentaa sinulle viihdeliittymän. Kaikki ei toimi niinkuin pitäisi. ÄLKÄÄ hyvät ihmiset soittako kalliiseen Oma Guru (hahhah) -numeroon. Soittakaa vikailmoitukseen, sillä sinne puhelu kuuluu. Tämän oman rakkaan gurunne kanssa keskusteleminen tulee teille todella kalliiksi. Näinhän Elisa sen on laskeskellutkin.
Elisa sensuroi netin Pirate Bayn osalta. Vaikka ette käyttaisikään vertaisverkkoja ja olette pettyneet Elisan laitteisiin tai palveluun, kannattanee edellämainittua syytä käyttää sopimuksen irtisanomiseen tai pyytää hinnanalennusta sensuroinnin vuoksi. Sensurointiahan saattaa ilmaantua enenevässä määrin.

2

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vvvfff1

      Minulla on elisan puhelin ja adsl liittymä, mutta en minä silti elisalle soittele, minä soittelen kavereille ja muille tutuille, ei mulla puhelin ole elisaan soittelua varten. Aloittajalle : Sinäkin voisit lopettaa puhelinhäiriköinnin sinne elisan suuntaan, voit joutua raastupaan jos jatkuvasti sinne soittelet.

      • Rauhallinen dna solu

        Samaa mieltä. Kun on luuri avattu ja netti pelaa on sikatörkeää soitella operaattoreiden asiakaspalveluun jostain mitättömästä asiasta. Minullakin välillä yhteydet poikki viikonkin. Mutta mitä se kuuluu jollekin asiakaspalvelijalle, hä, ei mitään. Kyllä ne yhteydet sieltä aukenee kun on hyvät hermot ja jaksaa odotella. Kyllä pirsku vie saa kaveritkin tyytyä oottelemaan rauhassa. Ja jos ei pääse netti pankkiin, maksaa laskut silloin kun maksaa ja linja on auki. Ei se nyt ole jumalautsi niin päivän päälle joku typerä lasku, etenkään operattoreiden laskut, ne ehtii maksaa syksymmälläkin. Kait niiden luulisi laittavan huomautuslaskun jos kassa on vajaa ja rahat vähissä. Siinä tapauksessa jeesaan niitä ja maksan tiskillä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      180
      10553
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      57
      2873
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2618
    4. 87
      2476
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      149
      2182
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      253
      2035
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1451
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1425
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1250
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      35
      902
    Aihe