Kokemuksia Vaa'asta

wendyy

Pari kuukautta sitten tapasin Vaaka miehen baarissa. Oltiin tavattu jo 1,5 vuotta aikaisemmin, mutta nyt näimme uudestaan. Se oli taas menoa kun nähtiin. Hän tuli baarissa juttelemaan, siinä meni ilta ja lähdettiin samaa matkaa kotiin. Vaaka on mielestäni äärimmäisen humaava ja komea, sekä taitava puhumaan. Illan jälkeen viestiteltiin aika maltillisesti, koska kyseinen Vaaka oli parisuhteessa ja heillä oli lapsia. Nähtiinkin kerran. Viestittelyä jatkui, vaikka hän koki hieman huonoa omaatuntoa puolisoaan kohtaan, vaikka heillä oli jo useamman kuukauden mennyt huonosti. Sitten näimme yhä enemmän ja viestittely muuttui paljon kiihkeämmäksi ja näkemisemme myös. Näimme iltaisin useita kertoja viikossa. Suhteemme oli äärimmäisen romanttista. Hän oli äärimmäisen hellä, huolehtiva ja ihana. Halusi kovasti huolehtia minusta.Meillä oli todella ihania hetkiä, kävi minun luona yökyläilemässä ja seksikin oli upeaa. Vaikka heillä meni parisuhteessa huonosti puolisonsa kanssa ja hänkin oli valmis eroamaan, hän ei uskaltanut erota.

No sitten nainen otti eron ja aikoi muuttaa lasten kanssa pois. Mies maksoi naisensa ulos talosta ja kaikki eroasiat hoitivat yhdessä. Mies teki suunnitelmia meidän osalle, että sitten voin tulla sen luokse, kun eksänsä muuttaa kuunvaihteessa omaan taloon. Hän suunnitteli jo kesääkin, miten voidaan lähteä mökille jne.

Sitten viime viikolla, aivan yhtäkkiä mies laittoi minulle viestiä, että hänen pää on sekaisin, eikä tiedä mitä haluaa. Kuitenkin sanoi, että olen ihana nainen yms.. kehui jne. Kuulemma ei voi minun viestiin vastata, koska exänsä saa pahan mielen siitä. Ihan kui ei voisi mennä vaikka nurkan taakse sitä viestiä kirjoittamaan. :D Hieman selittelyn makua. Onhan se ihan ymmärrettävää, että eron tullessa konkreettiseksi, voi iskeä ahdistus, niinkuin kävi itsellenikin, mutta se meni ohi ajan kanssa. Kysyin mieheltä, että mitä se aikoo. Ei vastausta. Tuntuu, että aina ahistuu, kun pitäisi päätös tehdä. Nyt hänestä ei ole kuulunut mitään. Tietysti antaisin hänelle omaa aikaa toipua erosta, mutta hän ei tuohonkaan vastannut mitään.

Se on ainakin varma, että en kehtaa olla mikään varahenkilö. Itse rasittaa tuollainen jahkaileminen ja se, ettei voi sanoa, mitä edes ajattelee. Olihan tämä ihan outoa, koska kaikki oli hyvin ja yhtäkkiä kävi näin. Tämä kyseinen mies on kyllä aikaisemminkin pettänyt parisuhteissa, että ehkä olin vain yksi välivaihe.

Saa nähdä viikonlopun jälkeen, kun sen eksä muuttaa pois, että ottaako yhteyttä sitten kun jää yksin. Koska hän on puhunut, että yksinjääminen on pahinta kun ero tulee.

Mutta minulle riitti tämä. :) Onko kellään samoja kokemuksia?

1

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihan sivusta...

      Ei ole kokemusta, mutta sen verran sanon, että vaaka ei osaa olla yksin vaan aina on joku varalla tai näköjään useampaakin pitää yhtäaikaa. Ja kaikkiin merkkeihin yhteinen sääntö, että jos on sellainen mies joka on pettänyt vaimoaan sinun kanssa, niin saat olla varma,että pettää sinuakin kohta jonkun muun kanssa. Tai ainakaan koskaan et voi olla varma asiasta. Tuskin on hauskaa olla varuillaan koko ajan..... kannattaa ehkä vielä miettiä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      3991
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      489
      2283
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      127
      1741
    4. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      76
      1444
    5. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1433
    6. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      9
      1074
    7. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      704
    8. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      691
    9. Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?

      Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?
      Ikävä
      25
      671
    10. En uskalla nainen ottaa suhun

      Yhteyttä koska oot palstan perusteella vähän ……
      Ikävä
      45
      658
    Aihe