Konstantinus Suuren ritarikuntaan kuuluvana eurooppalaisen uskonnollisen vallan ja sen arvojen vaalija ja ylläpitäjä?
Pilkkaako tällainen sitoutuminen ylikansalliseen ritarikuntaan, demokratiaa ja sen mukaista avointa päätöksentekoa ja hallintavaltaa?
Onko tämä ritarikunta mielestäsi kristiillinen vai antikristillisen vallan väline?
Pilkkaako tällainen sitoutuminen ylikansalliseen ritarikuntaan, demokratiaa ja sen mukaista avointa päätöksentekoa ja hallintavaltaa?
Onko tämä ritarikunta mielestäsi kristiillinen vai antikristillisen vallan väline?
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://uskonpuolesta.blogspot.com/2012/01/onko-sauli-niinisto-vapaamuurari.html
No johan on poppoo, hihhuli Turunen kannattaa ja natsiyhteyksiä löytyy:
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/113753-apu-niiniston-suosimalla-ritarikunnalla-hyvin-erikoinen-tausta
http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/kotimaa/2153/niinisto_rukoilee_hankaluuksissa_haavisto_pohdiskelee
Arvot, pätevyys, kokemus, ulkopoliittinen edustavuus suhteet, ylipäällikkyys.....
= Sauli Niinistö, No. 6
Vaikutusvaltaisia taustavaikuttajia kuitenkin, oli ne sitten natsitaustaisia tai ei.
Juu juu ja pyllynkäytön mukaanhan näissä vaaleissa loppujen lopuksi aitouskovat äänestää, eiköstä juu...
Tämä linkki ei vastannut lainkaan varsinaiseen kysymykseen, vaan sen ohi: torjuen vain sen huhun, että Niinistö olisi kytketty salaseuraan nimeltÄ "Vapaamuurarit". Avaaja kysyin nimeomaan sitä miten kuuluminen ylikansalliseen ritarikuntaan, vaikuttaa ja situottaa Saulia ylikansallisiin tavoitteisiin, ja Konstantinus Suuren ritarikunnan tavoitteisiin, niihin sitoutuvana vaikuttajana? Lisäksi kysyttiin onko tämä "ristiretkeläistyyden", muistoa vaalivan jäjestön jäsenyys sopivaa "koko Suomen persidentille", ja sen kaikkien kansalaisten arvoja tasapuolisesti kunniottavaa arvopohjaa ja sopivaa presidentillle?
Miksi myös nämä taustaryhmät, ja niiden kanssa "sukkuloiminen" pyritään salaamaan julkisuudelta, kuten on asianlaita myös sen kohdalta: ketkä kuuluvat "Bildenberg ryhmään", ja joita tämä ryhmä tukee.
Voisiko olettaa että jatkuva gallluppien tykitys, sekä Ahtisaarta valitessa, että Niinistön kohdalla - on se keino jolla nämä "vallan vartijat" pyrkivät manipuloimaan demokraattista päätöksentekoa.
Mitä mieltä olette siitä että tällaiset gallupit kiellettäisiin, koska niillä voidaan suorittaa isolla rahalla ostettua äänestäjien manipulointia, vaalien läheisyydessä ja niitä ennen.
LASKEKAA PEDON LUKU, NIINISTÖ TÄYTTÄÄ KRITEERIT.
Pedon luku lasketaan seuraaavasti
Nimi (etunimi sukunimi, ei toisia nimiä) ja syntymäaika (ppkkvvvv) muutetaan luvuksi
Nimi muuta kirjaimet luvuiksi A=1, B=2, ..., Å=27,Ä=28, Ö=29. Laske nimen kirjaimet yhteen. Laske syntymäajan numerot yhteen ja kerro saamasi luvut keskenään, jaa käyttämälläsi lukujärjestelmällä (yleensä 10)
SAULINIINISTÖ=185, 24.8.1948=36, 185x36 : 10 = 666
PEKKAHAAVISTO=139, 23.3.1958=31, 139X31 /10 = 431
NIINISTÖ ON KIERO UKKELI; ja täysi mulkku!