erityisesti kiinnostais normaalipainoisten ja hoikkien vastaukset, sekä se mitä ja mitkä määrät sitten yleensä ahdatte ahmintapäivänä? entä paljon ja miten liikutte?
ihmiset jotka ahmivat kerran viikossa, miten syötte muulloin?
1
298
Vastaukset
- 2345t4321§§
Miten paino liittyy tuohon?
Tarkoitan siis. Vakava Bed johtaa automaattisesti lihomiseen. Silloin syödään varmasti enemmän kuin liikutaan, jolloin lihominen on päivänselvää.
Voiko hoikkaa sanoa Bediksi? en ehkä sanoisi kovinkaan vakavaksi, mutta hyvinkin bedin ensioireiksi, jos syöminen on hyvin runsasta.
PItää muistaa että kyse on Bulimiasta, jos ahmii ja kuntoilee hirveitä määriä, tai vaihtoehtoisesti oksentaa ruuan ulos.
Hyvä oire bedistä on se, että syö, vaikka vatsaan koskee. Vaikka vatsa on ihan täynnä ja siihen vihloo, tekee silti syödä mieli lisää ja lisää siihen asti, kunnes tulee huono olo. Tämän jälkeen saattaa mennä 30min ja on taas jälleen jääkaapilla syömässä. Ja kun vähän ajattelee, tuollaiset määrät tosiaan tarkoittaa 1 pakettia leipää, katilallista makkarakeittoa sekä makaroonia ja lihapullia, ei suinkaan pari leipää ja "omg oon täynnä".
Bedin oire myös voi olla se että on pakko jatkuvasti syödä. Jos ongelma ei ole siinä että on pakko syödä se vasta niin täyteen kuin vaan saa, mutta että vastan on pakko olla jatkuvasti täysi. Silloin ruokaa menee ihan ääerttömiä määriä päivässä.
Jossain ohjelmassa sanottiin, että keskivaikea-vakava BED ihminen syö noin 4-10 ihmisen ruuat päivässä. Jokapäivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt394548Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532444Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö481472- 961322
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.281267Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi401224Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä541169Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391004Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161975- 62967