erityisesti kiinnostais normaalipainoisten ja hoikkien vastaukset, sekä se mitä ja mitkä määrät sitten yleensä ahdatte ahmintapäivänä? entä paljon ja miten liikutte?
ihmiset jotka ahmivat kerran viikossa, miten syötte muulloin?
1
281
Vastaukset
- 2345t4321§§
Miten paino liittyy tuohon?
Tarkoitan siis. Vakava Bed johtaa automaattisesti lihomiseen. Silloin syödään varmasti enemmän kuin liikutaan, jolloin lihominen on päivänselvää.
Voiko hoikkaa sanoa Bediksi? en ehkä sanoisi kovinkaan vakavaksi, mutta hyvinkin bedin ensioireiksi, jos syöminen on hyvin runsasta.
PItää muistaa että kyse on Bulimiasta, jos ahmii ja kuntoilee hirveitä määriä, tai vaihtoehtoisesti oksentaa ruuan ulos.
Hyvä oire bedistä on se, että syö, vaikka vatsaan koskee. Vaikka vatsa on ihan täynnä ja siihen vihloo, tekee silti syödä mieli lisää ja lisää siihen asti, kunnes tulee huono olo. Tämän jälkeen saattaa mennä 30min ja on taas jälleen jääkaapilla syömässä. Ja kun vähän ajattelee, tuollaiset määrät tosiaan tarkoittaa 1 pakettia leipää, katilallista makkarakeittoa sekä makaroonia ja lihapullia, ei suinkaan pari leipää ja "omg oon täynnä".
Bedin oire myös voi olla se että on pakko jatkuvasti syödä. Jos ongelma ei ole siinä että on pakko syödä se vasta niin täyteen kuin vaan saa, mutta että vastan on pakko olla jatkuvasti täysi. Silloin ruokaa menee ihan ääerttömiä määriä päivässä.
Jossain ohjelmassa sanottiin, että keskivaikea-vakava BED ihminen syö noin 4-10 ihmisen ruuat päivässä. Jokapäivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1494699Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1904604Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1124522Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254395Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133420Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32108- 661617
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill201161- 1761132