ihmiset jotka ahmivat kerran viikossa, miten syötte muulloin?

mahd.ongelmatapaus

erityisesti kiinnostais normaalipainoisten ja hoikkien vastaukset, sekä se mitä ja mitkä määrät sitten yleensä ahdatte ahmintapäivänä? entä paljon ja miten liikutte?

1

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2345t4321§§

      Miten paino liittyy tuohon?

      Tarkoitan siis. Vakava Bed johtaa automaattisesti lihomiseen. Silloin syödään varmasti enemmän kuin liikutaan, jolloin lihominen on päivänselvää.

      Voiko hoikkaa sanoa Bediksi? en ehkä sanoisi kovinkaan vakavaksi, mutta hyvinkin bedin ensioireiksi, jos syöminen on hyvin runsasta.

      PItää muistaa että kyse on Bulimiasta, jos ahmii ja kuntoilee hirveitä määriä, tai vaihtoehtoisesti oksentaa ruuan ulos.


      Hyvä oire bedistä on se, että syö, vaikka vatsaan koskee. Vaikka vatsa on ihan täynnä ja siihen vihloo, tekee silti syödä mieli lisää ja lisää siihen asti, kunnes tulee huono olo. Tämän jälkeen saattaa mennä 30min ja on taas jälleen jääkaapilla syömässä. Ja kun vähän ajattelee, tuollaiset määrät tosiaan tarkoittaa 1 pakettia leipää, katilallista makkarakeittoa sekä makaroonia ja lihapullia, ei suinkaan pari leipää ja "omg oon täynnä".

      Bedin oire myös voi olla se että on pakko jatkuvasti syödä. Jos ongelma ei ole siinä että on pakko syödä se vasta niin täyteen kuin vaan saa, mutta että vastan on pakko olla jatkuvasti täysi. Silloin ruokaa menee ihan ääerttömiä määriä päivässä.

      Jossain ohjelmassa sanottiin, että keskivaikea-vakava BED ihminen syö noin 4-10 ihmisen ruuat päivässä. Jokapäivä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe