Mikä sota nyt on menossa?

Kenestä Niinistöstä ja Haavistosta ja Saulista ja Pekasta tällä palstalla oikein mesotaan? Onko nyt menossa joku kapina? Sivutolkulla ihan älytöntä älämölöä! Olisi mielenkiintoista tietää, mistä siis nyt on kysymys. Olen ollut nukkumassa ja kun avasin tämän sivun niin tuli oikein paha olo.
761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tervetuloa presidentin vaali keskusteluun. Ei ole meidän vika jos sinua pahoinvoi.
jos et kestä mene takaisin nukumaan, ehkä paranet sitten joskus.

Äänestä
  • Sanotko sinä tätä keskusteluksi? Kyllä minun täytyy todeta, että keskustelu on tästä hyvin kaukana! Muistan kerrankin, kun Vladimir Petinin kanssa todella keskustelimme ja sitä saattaa sanoa jo keskusteluksi. Mutta jos kansa on sitä mieltä että nyt keskustellaan, niin sitten keskustellaan. Katsotaan sitten, mitä siitä tulee.

    Äänestä

Paha olo tulee minullekin välillä. Täällä on paljon ilkeilyä ja asiattomuuksia. Mutta on täällä toisenlaisiakin viestejä.

Ja itse koen nämä vaalit niin tärkeiksi, että haluan myös vähän osallistua keskusteluun. :)

Äänestä
  • Paivo, mitä unta näit? Tiedätkös, täällä on menossa maan parhaat pressakekkerit. Porukka on ihan päissään ja nyt tapellaan seuraavasta pressasta! Mutta, etkös itsekin ollut ehdokkaana, tai ainakin aioit olla?

    Äänestä

  • Riamo Ilaspuu kirjoitti:

    Paivo, mitä unta näit? Tiedätkös, täällä on menossa maan parhaat pressakekkerit. Porukka on ihan päissään ja nyt tapellaan seuraavasta pressasta! Mutta, etkös itsekin ollut ehdokkaana, tai ainakin aioit olla?

    Enhän minä niin ole sanonut että olisin ollut nukkumassa. Minähän vain totesin, että olen ollut nukkumassa. Ryhdytkö sinä, Riamo nyt taistoon sinua kokeneemman konkarin kanssa? No, kohtapahan sitten nähdään, miten tässä käy.
    Ai onko nyt vaalit? Perskuta...pitihän minun ehdolla olla ja eikös minut valittukin? Hetkinen... uni oli kyllä hyvin todentuntuinen. Minulle tuli sellainen bon voyage -tunne, siis että mä oon kokenu tän joskus aikasemminkin.

    Äänestä

Paivo! Takaisin nukkumaan, nyt on vielä yö. Sitä paitsi olet valvonut niin pitkään, että tarvitset kunnon unet. Herätän sitten keväällä.

Äänestä
  • En oikein ymmärrä tätä median peliä, miksi muille annetaan enemmän puheaikaa kuin minulle? Enhän minä ole sanonutkaan, että minä saisin vähemmän puheaikaa kuin muut, totesin vain, että muut saavat enemmän kuin minä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paivo Väirinen kirjoitti:

Kenestä Niinistöstä ja Haavistosta ja Saulista ja Pekasta tällä palstalla oikein mesotaan? Onko nyt menossa joku kapina? Sivutolkulla ihan älytöntä älämölöä! Olisi mielenkiintoista tietää, mistä siis nyt on kysymys. Olen ollut nukkumassa ja kun avasin tämän sivun niin tuli oikein paha olo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu