Hei!
Seuraan päivittäin sivustoasi, etenkin profetioita ja uusinta uutta kirjoituksiasi. En ole mitenkän taitava tietokoneen käsittelijä, joten pyydän että tekisit sivut niin että ne mahtuisivat ruutuun ilman, että tarvitsee sivua siirrellä lukiessa laidasta toiseen.
Kiitos! :)))
Pyyntö Jouko Piholle!
7
227
Vastaukset
- AAPUUUUVAAA hömelö
oisko mahollista että säätäsit ite sivun koko niin kaikki kirjaimetkin näkyy ?
laita kuule toine sormi Ctrl nappulan päälle ja paina ja samalla pyörität hiiren sitä pyörää mikä siinä päällä.
osasitko ?, - asent.
Oikeassa alakulmassa on prosenttivalinta, minulla on 125% ja näytön koko on 15,4 tuumaa ja tarkkuusvalinta on 1400x1050.
Kun työpöydän tyhjässä kohtaa painaa hiiren oikeaa näppäintä niin tulee valintaikkunasta josta voi valita ominaisuudet, sieltä sitten asetukset, joista löytyy tarkkuusvaihtoehtoja. - ei oppi ojaan kaada
Ja mun koneesta säätö löytyy oikeasta yläkulmasta kohta: sivu, josta Zoomaus jossa valittavana joko pikavalinta lähennä tai loitonna ja myös koko prosentteina.
Ja kyllä ensimmäisen ohjeella käy nopsasti - Mummo
Kiitos neuvoista! Johan helpottaa lukemista! :DDDDDDDDDD
Joo, näin se menee, että jokainen voi säätää omalla koneellaan asiat niin, että teksti näkyy heti oikein ilman mitään siirtelyjä.
- Korjaa edes
JoukoPiho kirjoitti:
Joo, näin se menee, että jokainen voi säätää omalla koneellaan asiat niin, että teksti näkyy heti oikein ilman mitään siirtelyjä.
Kyllä valitukset on aiheellisia. KAIKKI muut normaalit sivut näkyvät aina, mutta Pihon sivujen asettelu ja grafiikka on metsässä. Pitää tosiaan siirrellä... mutta tumpelomaisuutta vain puolustaa: Siis vain pihon sivuilla tuo tyhmä asettelu.
Korjaa edes kirjoitti:
Kyllä valitukset on aiheellisia. KAIKKI muut normaalit sivut näkyvät aina, mutta Pihon sivujen asettelu ja grafiikka on metsässä. Pitää tosiaan siirrellä... mutta tumpelomaisuutta vain puolustaa: Siis vain pihon sivuilla tuo tyhmä asettelu.
Kävin muuttamassa aloitussivua siten, että kavensin laatikkoa.
Näkyykö nyt kaikilla hyvin?
Jos näkyy, niin sitten teen saman tempun muillekin sivuille. Se vie kyllä aikaa, mutta pikku hiljaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1816539Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6933993SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1473286Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3813044Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti242664"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1632085Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a7091959SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?711613Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re331580Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii5121576