Eli ens viikolla lähdössä ja auto meinattiin mahdolisesti vuokrata. Tarkempi paikka Caleta de Fuste.Kannattaako vuokrata matkatoimiston kautta vai suoraan paikanpäältä? Noi omavastuut on osassa firmoista aika kovat.
Hyvä autonvuokrausfirma Fuerteventuralla?
reissuun
1102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ollaan aina reissuilla, myös Corralejossa viime vuonna, vuokrattu auto paikan päällä, joko suoraan autovuokraamosta tahi hotellin respan kautta ja kaikki kohtuuhintaan ilman omavastuuta. Tuolloin maksoimme Opel Corsasta 115,-/3 vrk. Tänä vuonna hinnat ainakin täällä Teneriffalla ovat edellisvuosia huomattavasti edullisemmat 3 vrk alk. 55,- aiempien reilun 100,- sijaan.
Minkäänlaisia ongelmia ei ole kohdattu. Fuertella on mukava ajella: tiet ja ajokulttuuri ovat hyvät ja autoillen näkee enemmän.
Tiukkoja ratinvääntöjä ja juonikasta reissua!!