Vuosia on jo vierinyt aika monta, silloin oli oma elämäni sekaisin ja sirpaleina.
Aikaa kuluu, elämäntilateet muuttuvat, mutta tunne ei häviä.
Olen miettinyt sinua paljon ja oivaltanut sinussa olevan sitä jotakin joka saa sydämeni sykkimään kiivaammin edelleen. Aika omituista, tunne tuntuu hyvältä vaikkei meistä ikinä tullut/tulisikaan mitään sen kummempaa.
Aikaa kuluu, elämäntilateet muuttuvat, mutta tunne ei häviä.
Olen miettinyt sinua paljon ja oivaltanut sinussa olevan sitä jotakin joka saa sydämeni sykkimään kiivaammin edelleen. Aika omituista, tunne tuntuu hyvältä vaikkei meistä ikinä tullut/tulisikaan mitään sen kummempaa.
Vastaukset 11
Vanhimmat
tunnu hyvältä jos ei tule sen kummempaa :(
Mitä syvempi tunne, sitä kestävämpi kaipaus...
Kaipaan erästä naista edelleen, eikä hän ikinä syrjäydy sydämestäni!
Eivät ole vuodet haalistaneet erään miehen kuvaa sydämestäni, vaikka olen miten yrittänyt .
En yritä enään, hän kulkee muistoissani ... hymyilen itselleni :)
Et ole ainoa. Olen taistellut saman tunteen kanssa nyt 1-2 vuotta, riippuu miten lasketaan. Voihan sen laskea kestäneen siitäkin asti kun häneen (m) ihastuin eli pari vuotta lisää tuohon. Kuitenkin olen itse syyllinen siihen, ettei olla yhdessä ja ettei tutustuttu enempää. Nyt se kaduttaa entistä enemmän, kun juuri tällä hetkellä on oma elämä vähän sekaisin ja" joudun" häneen törmäämään sattumalta välillä. Ja kyseessähän ei ollut mikään pettämisjuttu, eikä siihen liittynyt mitään perheen rikkomisia kun ei kummallakaan lapsia ollut/ole. Tyhmäähän se on, mutta nyt vasta tiedän mitä halusin silloin. Enää en uskalla samaa haluta.
Olen muutamaan otteeseen huomannut että kun menettää jotain siis ihmissuhteen niin menee jonkin aikaa ennnenkuin tietää ja tuntee mitä menetti . Rakkaasta ihmisestä kun kysymys menee vuosia eikä unohdu heloottaa kuitenkin kunnes törmää häneen kadulla tai kaupassa niin kaIkki on taas pinnassa Omassa tilanteessa mahdollinen mutta mahdoton kuulostaa varmaan tyhmältä uskoisin kuitenkin vastapuolen ymmärtävän mistä kysymys tuskin hän kuitenkaan näitä lukee .Kysymys on erittäin vahva luontoisesta ihmisestä jolla luja tahto .Ja kun en sit itsekkään rupea myötäilemään kun en voi .Siks mahdoton .Kohta pari vuotta kärvistellyt.
Tee sitten asialle jotain, kun kerran voit!
Minä olen kyllä yrittänyt..
Mitä valitat siinä sitten. Suksi kuselle.
Enhän voi tietää miltä hänestä tuntuu vai tuntuuko enää miltään.
Senkin aika näyttää, toivottavasti.
miksi et ottaisi selvää asioista?
Toivoisin että tunteeni olisi oikeassa, usein kuitenkin epäilen.
Tällä palstalla meitä tuntuu risteilevän aika monia samoissa aatoksissa, no onhan meillä kuitenkin muistot heistä joita kaipaamme.