Hevosen varusteet?

Eli millaisia varusteita tarvitsisi suomenhevonen joka tulee talliin jossa lämmintä n.10 astetta. Pihalla käy ja liikutetaan ratsastaen tai juoksuttaen.Sanokaa siis kaikki varusteet :)
180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No varusteitahan on paljon

jotain mitä tulee mieleen:
- hoitovälineet (harjat, shampoo, selvitysaine...)
- pari ämpäriä
- varusteiden pesuvälineet
- riimu, naru ja varakappaleet, liina
- suitset
- satula tarvikkeet (pari satulahuopaa, vyö yms.)
- juoksutusvyö, sivuohjat
- loimet, esim. villaloimi kuivatukseen, sadeloimi, vuorellinen sadeloimi tai ohut toppis
- kuljetussuojat
- tallitarvikkeet (talikko, kottarit jne...)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suokkirakas kirjoitti:

Eli millaisia varusteita tarvitsisi suomenhevonen joka tulee talliin jossa lämmintä n.10 astetta. Pihalla käy ja liikutetaan ratsastaen tai juoksuttaen.Sanokaa siis kaikki varusteet :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu