sukupuoli hakusessa

Jos ultrassa näkyy vauva peppupuolelta ja selvästi näkyy jokin uloke jalkojen välissä... viikkoja 26, voiko silti olla tyttö vai varmasti poika? Missä vaihetta raskautta tytön häpyhuulet voivat olla niin turvonneet ettei erota mitä ovat..? Kumpikin yhtä tervetulleita, olen vain utelias uuno :D Voiko selvästi peppupuolelta kuvattu pippeli olla esim napanuoraa..? Kertokaa kokemuksia jos asiasta tietoa.
6190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olisit kysynyt ultraavalta henkilöltä.. Kukaan täällä ei voi näkemättä sitä sinulle kertoa.. Se voi olla vaikka sormi tms.. Joten jos et kysynyt, niin ei voi kukaan sinua auttaa.. Emme ole selvännäkijöitä..

Äänestä

Hei .....! Vastaanpa sinulle yhtä ystävällisesti kuin sinäkin minulle :) Eli mitä jos opettelisit itse lukemaan ennen kuin vastaat tuohon vit...vaan sävyyn. Minä kysyin muiden kokemuksia, omia sellaisia. En kysynyt tietääkseni "voiko joku kertoa mitä nimenomaan minun ultrakuvassa oli. Ehkäpä tässä maailmassa on joku joka on nähnyt itse ultrassa vastaavaa ja on mahdollisesti jo saanut lapsosensa. En missään vaiheessa uskonutkaan teidän yli-ihmisten olevan selvännäkijöitä. En edes sinun sunshine. Toivonkin Sinulle parempaa päivää ja ennen kaikkea parempaa lukutaitoa/luetun ymmärtämistä, ja muilta mahdollisesti asiallisia vastauksia :D

Äänestä

Mulla ei ole sulle ikävä kyllä vastausta, kun raskaus vasta liian alussa jotta sukupoli näkyisi, mutta komppaan sua ...n vastaukseen sävyyn liittyen: musta tää nimimerkki.... ja joskus enemmillä pisteillä, vastailee tylyyn sävyyn yhteen jos toiseenkin kysymykseen. Sääliksi käy tollasta kirjoittajaa, joka ei muuta keksi, kuin heittää negatiivista läppää toisen kysymykseen. Ei vaikuta kovin onnelliselta odottajalta. Toivottavasti hän joku päivä herää paremmalla tuulella, tai vaihtoehtoisesti saa päähänsä olla osallistumatta keskusteluihin - siitä voisi moni ilahtua.

Äänestä

Meillä ultrattiin rv22 pepun "alta" niin siinä ainakin näkyi selvä uloke jalkojen välissä, sanoin kätilölle että selvä poika taitaa olla, hän nyökkäsi ja sanoi että tai sitten häpyhuulten välistä kasvaa jotain isoa.... :D :D

Äänestä

Meillä viikolla 16 kuvattiin pepun suunnasta ja lääkärin mukaan ei ollu epäselvyyttä siitä oliko poika vai tyttö. Poikahan sieltä tuli.

Äänestä

Olen lukenut jostain, että noilla viikon 26 tienoilla tehdyistä arvioista moni osuu paremmin kohdilleen kun vaikkapa viikon 20, koska monilla pojilla on "tavarat" selvemmin esillä ja laskeutuneet tässä vähän myöhemmässä vaiheessa. Siltä pohjalta mun veikkaus on että poika tulee! Ja tottakai se uloke voi olla vain napanuorakin, näitä on käynyt monille.. :)

Mulla katsottiin viikolla 15 ja viikolla 20 tuota sukupuolta, ja kummallakaan kerralla ei ole ollu poikaan viittaavia ulokkeita esillä. tyttölupaus oli 85% (vauva oli hankalassa asennossa), eli aika ison mahdollisuuden siltikin jättivät pojalle. Tyttöolo kyllä on ja lähipiirin unet viittaavat tyttöön..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


utelias :) kirjoitti:

Jos ultrassa näkyy vauva peppupuolelta ja selvästi näkyy jokin uloke jalkojen välissä... viikkoja 26, voiko silti olla tyttö vai varmasti poika? Missä vaihetta raskautta tytön häpyhuulet voivat olla niin turvonneet ettei erota mitä ovat..? Kumpikin yhtä tervetulleita, olen vain utelias uuno :D Voiko selvästi peppupuolelta kuvattu pippeli olla esim napanuoraa..? Kertokaa kokemuksia jos asiasta tietoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu