Rukoilemme, että Jumala antaisi anteeksi Halosen joukkojen Jumalavastaisen kirjoittelun viime presidentin vaalien aikana 6 v sitten. Jumalaa pilkattiin häpeilemättä ja homoutta ihannoitiin kuten nytkin. Nyt on nähty mihin se on johtanut. Arvojen alasajo on ollut kauhistuttava. Lapset, nuoret ja jotkut aikuisetkin ovat aivan eksyksissä, kun eivät tiedä mikä on oikein ja mikä väärin. Olemme olleet kuin tuuliajolla, kun emme ole saaneet siunausta.
Julkisuudessa olevat miehet eivät arvosta enää asepalvelustakaan kuten Haavistokaan. Törkeää puolustusvoimien aliarvostusta henkilöltä joka on pyrkimässä Puolustusvoimien ylipäälliköksi. Me emme voi olla varmoja, etteikö joskus tule tarvetta puolustaa maatamme. Ennen oli sentään miehet rautaa.
Kuka i-alkuinen on keksinyt Haaviston ehdokkaaksi ja häntä jotkut vielä kehuukin. Onko täällä Suomessa niinkin paljon ihmisiä, joilla ei kaikki ole kotona, että kannatus oli peräti 18%.
Julkisuudessa olevat miehet eivät arvosta enää asepalvelustakaan kuten Haavistokaan. Törkeää puolustusvoimien aliarvostusta henkilöltä joka on pyrkimässä Puolustusvoimien ylipäälliköksi. Me emme voi olla varmoja, etteikö joskus tule tarvetta puolustaa maatamme. Ennen oli sentään miehet rautaa.
Kuka i-alkuinen on keksinyt Haaviston ehdokkaaksi ja häntä jotkut vielä kehuukin. Onko täällä Suomessa niinkin paljon ihmisiä, joilla ei kaikki ole kotona, että kannatus oli peräti 18%.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Suomeen tarvitaan presidenttipari Mäntyniemeen, isäntä ja emäntä
.
Maailmassa on 77 valtiota joissa samaa sukupuolta olevien välinen homoseksuaalinen suhde on kielletty.
Tämä suhde vaikeuttaa Suomen ulkopolitiikan hoitoa, jos ei tee aivan mahdottomaksikin.
Suomi pienenä kansakuntana tarvitsee kaikkialla hyväksytyn presidentin.
Toivottavasti kansa arvostaa omaa ääntään ja äänestää Tasavallan ja kansan parhaaksi.
Onneksi on Niinistö
Amen, juuri niin!
Ei onneksi pelkoa, sillä monelle rukoilijalle
Jumala on näyttänyt, että Niinistö voittaa vaalit
ja asutaan Jumalan henkisessä valtakunnassa!
Tarvitsemme kuitenkin vahvistusta ja sanan levitystä. Paha yrittää vielä saada heikompia mukaansa. Rukoillaan heidänkin puolestaa, että kestävät painostuksen.
Jumala on ihana ja piru yrittänyt villitä,
jotkut ovat lähteneen sen matkaan...
mutta onneksi valtaosa näkee asiat
oikein!
Haavisto on pieru.
Ei Halonen pilkannut Jumalaa hän sanoi ettei usko Jumalaan, se on mielipide ei pilkka. Meillä on valinnan vapaus jonka Jumala on antanut. Älä sinä siihen puutu.
Eikö miedän pidä olla edelläkulkevaa esimerkkiä antamalla samaa sukupuolta elävien rakastaa toisiaan. Miten se häiritsee sinua - Rakkkaus ?! Taidat pelätä piilossa pitämääsi homoutta.
Tuskin Jumala maailmankaikkeuden isä ja valtias vaivautuu pienen maapallon linnuradan reunalla takapajulassa olevan suomen vaaleihin antamalla siitä "valituilleen " tietoa,
Tulette vielä tukehtumaanahdasmielisyyteenne.
Noudatan Jeesuksen sanoja: Rakasta lähimmäitäsi.
Älä lyötyä lyö. Älä särjetyn sydäntä särje .Ä lä tallattua ruohoa murskaa.
Voi te tekopyhät taivaspaikkaa kyttäävät. Saatatte olla ensimmäisiä jonossa, silti viimeisenä portilla valinnassa ?
Haavisto on inhimillinen'
Niinistö rikkaine kavereineen yrittää maailmanvaltaa, sitäkö haluatte orjuutta.
Maagikko
Sinulla viiraa.
Puhuin Halosen joukoista, jotka riekkuivat 6v sitten täällä ja pilkkasivat joukossa Jumalaa. Jos ei usko Jumalaan miten voi olla mielipide valinnan vapaudesta koskien Jumalaa. Joko uskoo Jumalaan ja toimii hänen käskyjensä ja lukusuunnitelmansa mukaan tai elää maallisesti oman tahtonsa mukaan.
Homous on mielensairaus, jota Jumala ei hyväksy. Se on jo Raamatussakin mainittu.Homous on dissosiatiivisen identiteettikriisin ilmentymä, johäo kuuluu myös ns PeterPan-sydrooma. Näitä tällaisia henkilöitä on paljon mielisairaaloissakin, kun kuvittelevat olevansa kuka Napoleon ja kuka mikäkin suurmies.
KIrjoituksestasi käy ilmi ettet tiedä sitä, että Jumalalla on silmiä, korvia, käsiä, jalkoja ym kaikkia elimiäkin kaikkiallal maailmassa ja heistä muodostuu Jumala. Jokainen tällainen "elin" on antanut itsensä Jumalan käyttöön ja toimii Jumalan edustajana maailmassa. Heitä on paljon ja he ovat kaikki Jumalan sanan viestinviejiä. Mikään ei pysy Jumalalta sen vuoksi salassa. Ei myöskään meidän tapahtumamme täällä eikä sinun farisealainen kirjoitelmasi.
Puhut Haaviston inhimillisyydetä. Hän on suoranainen maamme uhka. Nuorisomme on onneksi suurimmalta osin fiksua ja omilla aivoilla ajattelevaa, etteivät ota mallia Haaviston homoilusta ja huijauselämäntavasta.
Älä aliarvioi Jumalan "vaivautumista". Tulet vielä itsekin, joko tässä elämässä tai jossakin tulevassa, tajuamaan Jumalan voiman. Kunhan olet tarpeeksi monta kertaa lyönyt pääsi seinään niin ehkä paksuun kalloosi vihdoin sinullekinmahtuu, että ahdasmielisyyttä ei ole Jumalan käsikirjoituksen ja hänen lukusuunnitelmansa toteuttaminen. Käskyissä sanotaan
ÄLÄ TEE HUORIN ja ÄLÄ VARASTA.
Niinistö on vaan Jumalan valittu ja sinulla ei ole siihen mitään valittamista. Voit tietysi ottaa Jumalan kanssa yhteen ja valittaa hänen valinnastaan. Hän tietää ihmisen teot.
Halonen oli kyllä väärä valinta silloin, mutta kun suomen kansa halusi edes kerran naisen presidentiksi.
Nyt olemme järkeviä ja emmekä valitse ateistia, sivaria, homoa.
Me kunnioitamme isänmaatamme, itsenäisyyttä, veteraaneja.
Jos Haavistosta tulisi pressa, nämä kaikki arvot murenisivat.
Siksi KANSALAISET MEIDÄN PRESIDENTTIMME ON SEURAAVAT KUUSI VUOTTA SAULI NIINISTÖ.
Älä huoli, kyllä tämä saadaan anteeksi, jos mennään äänestämään numeroa 6. Ei presidenttiyttä roskasakille. Valtiomies Sauli ja Jenni rinnalla. Siinä se.
Ihmettelen edelleenkin, miten Haavisto voi olla presidenttiehdokkaana. Pitäisikö tuota kysyä korkeimmilta voimilta?
Jumala antoi nyt ihmisille valinnan, joko valitaan järjestys ja Jumalan lukusuunnitelman toteutus tai kaaos, kuten etelä-Suomen teillä. Valinta on ihmisten. Minä valitsen Jumalan valitseman Niinistön, jonka numero 6 on sekin Jumalan valitsema.
Numerolla on merkitys, jonka voi arvata, jos on viisautta nähdä asia.
Jos haavisto tulee pressaksi, häpeä jatkuisi,
homot ja pervot nähtäisin Linnanjuhlissa ja kaikki maailman homot tulisi suomeen hakemaan turvapaikkaa, maa täyttyisi homoista ja pedofiileistä!
Ei haavistole!