Sähköt uusiksi.

Olis kiva tietää mitä tulis maksaa vuoden 39 rakennetun puutalo-osuuden sähköt jos ne laitetaan uusiksi .Onko kovinkin kallista puuhaa.
5178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olisi kiva tietää mitä tulisi maksamaan vm 2002 auton renkaat jos ne pistäisi uusiksi.

Pistäkääs nyt hei pikkuisen kunnon tietoja näkyviin jos haluatte kunnon vastauksia.

Äänestä

Pääkaupunkiseudulla sijaitsevalle uudisrakennukselle sata euroa neliö plus alv oli vuosi pari sitten sellainen nyrkkisääntö josta saattoi lähteä tarkentamaan suuntaan jos toiseen rakenteista riippuen. Jos arkkitehti oli sekaantunut asiaan, niin tarkennus meni aika lailla kalliimman suuntaan tyypillisesti.

Remonttikohteessa on hidastavia tekijöitä ja käyntejä tulee helposti useampia kuin uudiskohteessa, joten toi satanen saattaa jäädä himpun verran pieneksi. Toisaalta jos on jotain mitä ei tarvitse uusia, niin tilanne on tietysti toinen.

t. Sähkäri
http://kodinsahkomies.blogspot.com

Äänestä

20.000-50.000 euroa

Äänestä

Varmaan kalliimpi kuin vuoden 40 rakennetun puutalo-osuuden sähköt.

Äänestä

Sähkäriltä menee johtojen naulaamiseen 2tp.Eli palkka n.2000€.Tarvikkeet n.3000€.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätön . kirjoitti:

Olis kiva tietää mitä tulis maksaa vuoden 39 rakennetun puutalo-osuuden sähköt jos ne laitetaan uusiksi .Onko kovinkin kallista puuhaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu