Alku oli hidas. En pitänyt Sinusta, ehkä. Olit erilainen. Niin erityisen etten ollut koskaan sellaiseen törmännyt. Oli hankalaa. Muut eivät pitäneet Sinusta. Koskaan. Minä pidin. Aina osuit. Yleensä pahassa. Mutta kuitenkin, ja luulin että tilanne jatkuu. Nautin siitä. Olin riippuvainen siitä. Kaipasin sitä. Vailla mitään taka-ajatuksia, kavaluutta. Siitä tuli rutiini. Hyvä sellainen. Kunnes se loppui. Nopeasti, kylmästi. Meistä riippumatta. Jäin kaipaamaan sitä. Kunnes sain Sinua pieninä annoksina. Ymmärsin. Kuinka isosta asiasta oli kysymys. Mutta kuinka koskaan voin sitä kertoa? Siten, loukkaamatta, että ymmärrät kuinka vahvan jäljen olet jättänyt. Ehkä tahtomattasi. Mutta kuitenkin. En halua rikkoa mitään. Siellä enkä täällä. Paljon on elettyä takana, mutta kuitenkin. Mahdoton tilanne olisi mahdollinen. Kuitenkin. Rakastan sinua, myös ehkä väärällä tavalla. Koskaan en tule sitä myöntämään. Sinun takiasi. Ja ehkä minun. Elämä ON ihanaa. http://www.youtube.com/watch?v=C0i1_PyfIkc
Hetken Tie On Kevyt
Vili4x
29898
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
naiselle nelikirjaimiselle?
Mahtavaa. Joku, jotkut ovat kokeneet saman! Valitettavasti kuitenkin, naiselle kyllä, mutta viisikirjaimiselle. Viisi.
Ja Vilissäkö on neljä kirjainta?
Ei kannata myöntää mitään. Kannattaa olla ehdoton. Mutta mitä jää silloin kokematta?
Myönnän kaiken. Ehdottomuutta ei ole. Koettu on. Ketään ei ole loukattu. Enkä halua loukata ketään. Toisaalta olisin valmis ehkä loukkaamaan kaikkia. Myös itseäni. Ja häntä. Yksinkertaista ratkaisua ei ole. Paitsi se jota en halua. Mutta kuitenkin se johon päädyn. Sopiva. Kaikkien kannalta. Paitsi ehkä minun. Ja kun muutakaan en voi, huudan täällä. Kunnes vaikenen. Mutta Hetken Tie Oli Kevyt Kulkea.
Haastoit. Kunnolla. Kaikessa. Kartoitit maaperän. Totaalisesti. Huolimatta siitä, olit aina kuitenkin reilu. Ja halutessasi, ihana. Mutta vain halutessasi. Aina et halunnut sitä. Olit avoin. Kaikessa. Se kaikki. Kaikki se muodosti jotain suurempaa. Sen huomasin sitten kun sitä ei enää ollut. Sanoin sen. Tämän. Ehkä toisin. Haluaisin sanoa sen, uudestaan. Lukemattomin sanoin. Ehkä jossain kaukana. Mutta. Se ei tule koskaan toteutumaan. Ehkä. Toivottavasti tulisi. Kertoisin tämän kaiken. Lukemattomin sanoin, perusteellisesti. Sinua suuresti kunnioittaen. Kertoen kuinka joku voi koskettaa. Koskettamatta. Kaukaa, mutta läheltä. Ja tekisin sen ilman kavaluutta, petosta. Kunnioittaen suuresti. Kuinka hankalaa, mutta silti. Mitään en muuttaisi. Paitsi loppua. Sitä ei olisi pitänyt tulla. Koskaan. Eikä ehkä tullut. Ehkä.
Liian surullista ja vaikeaa tähän yöhön. En vain pysty nyt. Toivottavasti asia selviää. Kaunista kirjoitusta sulla muuten. Vähän rankka päivä ollut ja meinasi tulla kyynel silmään tästä. Hyvää yötä, kuka oletkin
Kiitos! Hieman surullista, ehkä. Kuitenkin hyvällä tavalla. Olen iloinen niistä hetkistä, jotka eivät jatku. Ainakaan nyt. Olen kuitenkin kokenut sen. Se riittää. Haluaisin vain lisää. Kukapa ei.
Onko omassa nimessäsi sitten neljä kirjainta. Sanoisit hänelle kaiken tuon kasvokkain sillä voisi olla suuri merkitys. Eihän sitä koskaan tiedä vaikka silloin lopusta voisi tulla teille uusi alku puhtaalta pöydältä. Ei ollut mulle tämä koska en ajattele nelikirjaimista miestä. Kunhan kirjoitin mitä ajatuksia tekstisi herätti. Tuntuu että niin paljon heitetään aitoja tunteita hukkaan. Selvittämättä mitä niistä voi kehkeytyä. Mutta sitten toisaalta enhän tunne tapausta ja taustoja.
onko kyse nettirakkaudesta vai irl-toiminnasta?
kaltaiset voi olla tarvitsematta olla rakastavaiset, ehkä hänkään ei sitä tahtoisi?
Pitikö hän sinusta? Miksi annat merkitystä muille, ulkopuolisille? Vai onko se kaikki, mitä sinulla on - ulkopuoliset.
Etsi joku, joka pitää sinusta.
Tämä on minulle. Pakko olla. Miksi näin käy, olen sanaton.
Sanaton.
Ikävä.
K?
eiku tampere?
Turku.
Lähelle menee mut K en ole, harmi.
Kyllä totisesti. K
Harmi. Ota yhteys omaasi. Hän kaipaa.
K? Kerro, niin teen kaiken. Mahdollisen. Ja mahdottoman.
Hel, sama täällä. Nuo tunnistetiedot ei kohtaa, mutta muuten voin allekirjoittaa tuon kaiken... Osuiskohan?
Otetetaan uusiksi. Hetken vain: lähelle menee...samat tunnelmat täällä. Onkohan meillä jotain yhteistä?
Nimesi ei kerro mitään Jaakoppi
Saman verran kuin Hetken vain. Liikutaanko?
Milloin nähtiin
Tammikuussa. ?
Harmi, en ole nähnyt, siit on kauemmin..
Paha. Toivottavasti kohtaatte vielä.
samoin:)
Oli muuten jo helmikuu, mutta väärä suunta silti.
"T" - Txt plz!