Suhde masentuneen kanssa?

Eli olen mahdollisesti kiinnostunut eräästä mieshenkilöstä,jolla todettu masennus,joka ymmärtääkseni nyt jotenkin paremmassa vaiheessa.
Itselläni ollut myös psyykkisiä oireita (ei masennus) joten lieneekö tässä kyse jostakin "samaistumisesta"?
Kenelläkään kokemuksia?
1179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On kyllä hyvin vaikea mennä sanomaan, kun emme tunne teitä. Riippuu teitenkin henkilöistä, ongelmista ja tulevaisuutta on yleensä vaikea ennsutaa. Monesti on että tietyn ongelman osapuoli etsii vastapeluria, esim. alistava narsisti manipuloitavaa sopeutujaa ja sopeutuja itsellensä holhottavaa.

Jospa olisitte hyvin pitkään toveri- ja ystävyyslinjalla ilman suhdetta ja seurustelua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kannattaako kirjoitti:

Eli olen mahdollisesti kiinnostunut eräästä mieshenkilöstä,jolla todettu masennus,joka ymmärtääkseni nyt jotenkin paremmassa vaiheessa.
Itselläni ollut myös psyykkisiä oireita (ei masennus) joten lieneekö tässä kyse jostakin "samaistumisesta"?
Kenelläkään kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu