Canal Digital on parempi kuin Viasat

asiakas77

Nyt se on todistettu. Ennen oli viasat, nyt on CD.

Enemmän leffoja, suomitekstejä jne.
on parempi selvästi.

6

528

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dos6.22

      Mulla on 1,44 Megabitin levykeelä kaikki leffat aasta oohon. Sulla ei oo.

      • No jee..

        No entäs sitten, ei varmaan monella muullakaan ole. Olet onnekas ;)
        Kai sulta löytyy Showtimen ja Silverinkin leffat ? :)


      • jeps.
        No jee.. kirjoitti:

        No entäs sitten, ei varmaan monella muullakaan ole. Olet onnekas ;)
        Kai sulta löytyy Showtimen ja Silverinkin leffat ? :)

        Ei, sillä näkyy Filmnet.


    • paha väittää vastaan

      Tohon on paha väittää vastaan, CD:llä on parempi valikoima kanavia. Viasatilla voi olla hyvät leffakanavat mut siihen se sit jääkin. Tosin Canal Digital taas myy mm. Canal leffakanavia jotka on myös hyviä, lisäksi Canal Digitalilla on myös Showtime, TCM ja Silver leffakanavat, sekä mm. VH1 ja VH1 Classic ja jälkimmäistä ei löydy Viasatin paketeista. Lisäksi Canal Digitalilla on 24 H kanavana tuo Disney Channel joka ei löydy kaapelista tai muilta ympäri vuorokauden lähettävänä versiona.

      Itse oonkin tehnyt niin että Perhe-paketti Canal Digitalilta, ja Canal :n ja Viasatin filmikanavat (jotka muuttuu nyt keväällä TV1000:sta Viasat Film-kanaviksi) Maxivisionin kautta. Rahaa menee enemmän mutta saapahan just sen mitä haluaakin.

      • Joops.

        Joo no mulla oli ennen Viasat ja kyllä sillä on hyvät leffat eittämättä, voisinpa sanoa että ihan makukysymys ja suht samaa tasoa mitä canal leffat, tosin edellämainittu lähettää hieman uudempia.
        Viasattia en samaan aikaan viitsi enää pitää koska en yksinkertaisesti kerkeäisi hyötymään enää sen leffoista tai muiden... olisi ihan liikaa.

        CD on tosiaan hyvä paketti ja olen tyytyväinen. Showtime on aivan mainio ja Silver yms. noiden C kanavien kyytipojiksi... tuli aiemmin taltioitua paljon leffoja viasatilta ja kyllä tässä ihan uutta kamaa saa noilta CD kanavilta mitä ei ole talletettu tai nähty. Ihan kiva pitää sen pari vuotta ja sit katella vaihteeksi taas muuta tai ottaa jopa päällekin jos ehtii kattoa..

        Ihmettelen miten viasatilla ei noita tekstityksiä ole juuri mitään. Se on aika paljosta pois kun ne puuttuu... heh.. jopa TCM,AnimalPlanet jne. näyttää suomitekstejä... ja 3 discoveryä vielä näkyy jne.
        ei paha..


    • vxcvxcvxcvcx

      Canal on ihan mukava, mutta aika nopeasti leffat katsoo läpi ja sitten pitää katsoa leffoja uusintoina. Ainakin ennen Canal näytti järjettömästi samat elokuvat aina suurinpiirtein samaan kellonaikaan, joten niitä ei koskaan nähnyt. Leffavalikoimasta valtaosa on täyttä roskaa. Mielestäni voisi näyttää enemmän klassikkoelokuvia eikä esim. ranskalaisia ym. b-luokan leffoja.

      En oikein ymmärrä miksi näyttää jotain 5 tähden (imdb:n tähtien mukaan) leffoja elleivät ne ole uutuuksia. Kyllähän ne lähes poikkeuksetta ovat huonoja. Tietenkin eri elokuvilla on eri hinnat ym. mutkaa matkassa, mutta haluaisin kuulla mikä on syynä huonoihin elokuviin. Mielestäni ei ole niin olennaista onko elokuva näkynyt kanavalla jo aiemmin kunhan siitä on sopivasti aikaa ja kyseessä on hyvä elokuva. Mieluummin ennestään katsottu elokuva kuin kymmenen roskaleffaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2318
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2143
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1535
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1454
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      124
      1417
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      19
      1083
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      974
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      117
      944
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      89
      924
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      873
    Aihe