Canal Digital on parempi kuin Viasat

Nyt se on todistettu. Ennen oli viasat, nyt on CD.

Enemmän leffoja, suomitekstejä jne.
on parempi selvästi.
6635
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mulla on 1,44 Megabitin levykeelä kaikki leffat aasta oohon. Sulla ei oo.

Äänestä
  • No entäs sitten, ei varmaan monella muullakaan ole. Olet onnekas ;)
    Kai sulta löytyy Showtimen ja Silverinkin leffat ? :)

    Äänestä

  • No jee.. kirjoitti:

    No entäs sitten, ei varmaan monella muullakaan ole. Olet onnekas ;)
    Kai sulta löytyy Showtimen ja Silverinkin leffat ? :)

    Ei, sillä näkyy Filmnet.

    Äänestä

Tohon on paha väittää vastaan, CD:llä on parempi valikoima kanavia. Viasatilla voi olla hyvät leffakanavat mut siihen se sit jääkin. Tosin Canal Digital taas myy mm. Canal leffakanavia jotka on myös hyviä, lisäksi Canal Digitalilla on myös Showtime, TCM ja Silver leffakanavat, sekä mm. VH1 ja VH1 Classic ja jälkimmäistä ei löydy Viasatin paketeista. Lisäksi Canal Digitalilla on 24 H kanavana tuo Disney Channel joka ei löydy kaapelista tai muilta ympäri vuorokauden lähettävänä versiona.

Itse oonkin tehnyt niin että Perhe-paketti Canal Digitalilta, ja Canal :n ja Viasatin filmikanavat (jotka muuttuu nyt keväällä TV1000:sta Viasat Film-kanaviksi) Maxivisionin kautta. Rahaa menee enemmän mutta saapahan just sen mitä haluaakin.

Äänestä
  • Joo no mulla oli ennen Viasat ja kyllä sillä on hyvät leffat eittämättä, voisinpa sanoa että ihan makukysymys ja suht samaa tasoa mitä canal leffat, tosin edellämainittu lähettää hieman uudempia.
    Viasattia en samaan aikaan viitsi enää pitää koska en yksinkertaisesti kerkeäisi hyötymään enää sen leffoista tai muiden... olisi ihan liikaa.

    CD on tosiaan hyvä paketti ja olen tyytyväinen. Showtime on aivan mainio ja Silver yms. noiden C kanavien kyytipojiksi... tuli aiemmin taltioitua paljon leffoja viasatilta ja kyllä tässä ihan uutta kamaa saa noilta CD kanavilta mitä ei ole talletettu tai nähty. Ihan kiva pitää sen pari vuotta ja sit katella vaihteeksi taas muuta tai ottaa jopa päällekin jos ehtii kattoa..

    Ihmettelen miten viasatilla ei noita tekstityksiä ole juuri mitään. Se on aika paljosta pois kun ne puuttuu... heh.. jopa TCM,AnimalPlanet jne. näyttää suomitekstejä... ja 3 discoveryä vielä näkyy jne.
    ei paha..

    Äänestä

Canal on ihan mukava, mutta aika nopeasti leffat katsoo läpi ja sitten pitää katsoa leffoja uusintoina. Ainakin ennen Canal näytti järjettömästi samat elokuvat aina suurinpiirtein samaan kellonaikaan, joten niitä ei koskaan nähnyt. Leffavalikoimasta valtaosa on täyttä roskaa. Mielestäni voisi näyttää enemmän klassikkoelokuvia eikä esim. ranskalaisia ym. b-luokan leffoja.

En oikein ymmärrä miksi näyttää jotain 5 tähden (imdb:n tähtien mukaan) leffoja elleivät ne ole uutuuksia. Kyllähän ne lähes poikkeuksetta ovat huonoja. Tietenkin eri elokuvilla on eri hinnat ym. mutkaa matkassa, mutta haluaisin kuulla mikä on syynä huonoihin elokuviin. Mielestäni ei ole niin olennaista onko elokuva näkynyt kanavalla jo aiemmin kunhan siitä on sopivasti aikaa ja kyseessä on hyvä elokuva. Mieluummin ennestään katsottu elokuva kuin kymmenen roskaleffaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asiakas77 kirjoitti:

Nyt se on todistettu. Ennen oli viasat, nyt on CD.

Enemmän leffoja, suomitekstejä jne.
on parempi selvästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu