Olen ostanut 2 vuotta sitten kaksi chinchillaa. Alussa pelkäsivät kovasti eikä tykänneet rapsutuksesta... Mutta voivatko ne enää kesyyntyä 2 vuoden ikäisenä? jos voi, niin miten?
2 vuotiaat chinchillat ei kesyynny?
riina98
3
140
Vastaukset
- accd
Voi kesyyntyä, mutta se vaatii paljon aikaa ja kärsivällisyyttä. Kannattaa mennä chinchillayhdistyksen foorumille tai kasvattajien sivuille lueskelemaan vinkkejä www.chinchilla.fi/foorumi, www.kingis.net, www.chinchillat.net.
- chinsuu<3
Oisko lisää vinkkiä? :)
- accd
Chinchillafoorumilta löytyy paljon asiaa kesyttämisestä. Kirjaudu sinne ja tutustu keskusteluihin http://www.chinchilla.fi/keskustelu/ (linkki väärin edellisessä viestissä).
Minkälaisia chinchillasi ovat tällä hetkellä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614398KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523221Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512465- 1022154
- 241893
- 231642
- 301616
- 1611484
- 351261