SAULI NIINISTÖN AJATUS ON PITÄÄ KOKO MAA ASUTTUNA.

SAULIN OTE ON AIVAN YLIVOIMAINEN JA KOKEMUS JONKA HÄN OMAA ON PIAN KOKO SUOMEN KÄYTETTÄVISSÄ.SAULI HUOLEHTII KOKO MAAN EDUISTA EIKÄ HYPI PUPPELIPOIKANA VAIN PK SEUDULLA.SUOMI SAI KESTÄÄ 18 VUOTTA "LOPALISAATIO HÖMPPÄÄ"JA NYT ON MAHDOLLISTA SAADA JOHTOON MIES JOKA TUNTEE HUOLTA MYÖS KOTIMAAN IHMISISTÄ JA HEIDÄN ARJESTAAN.ÄÄNESTÄ SIIS NUMEROLLA 6
5114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin tai siis siitä kuinka kotimaan ihmisiltä saataisiin rahat veks.

Äänestä
  • Eikö Perkele vieläkään mene perille mihin on kasakuntaa Katainen Stubin ja Niinistön suurella avustuksella viemässä?
    En kuitenkaan periaatteesta äänestä HOMOA. On valittava pienempi paha etten hypi aidan yli periaatteissa.
    Viidenmiljoonan ja niistäkin vain kolmas osa töissä. Olemme valmiita rahoittamaan monikymmenkertaisia valtioita??.
    Eipä silti olemmehan SUOMALAISIA jotka ovat aina avustaneet heikompia ja nyt kun on maksettavaksemme tullut kolmekertaa sotakorvaukset, lapsemme ja heidän lapset maksaa ne mihin papereihin hallituksemme valtuutettu Katainen on kirjoittanut lähtemättömän allekirjoituksen.
    Luin jostakin, että Kataisen turvatoimia olisi lisätty?
    Miksi pitäisi jos on varmaa, että tämä on samanlainen Suomi kuin ennenkin?
    Pelkääkö Jyrki jo henkensä puolesta?
    Täällä on saanut elää ja asua kaikki kuten haluaa mutta johtajamme esimerkkiä noudattaen lisään ensikesänä tehoa aidan paimenpoikaan.
    Hyvää kevättä ja Jussuf (sesama) terveisiä navetalta.

    Äänestä

Niinistö kannattaa kuntien pakkoliitoksia joita hän perustelee maaseudun elossapidolla.
Siis ihan päinvastoin kuin oikeat maaseutulaiset!

Äänestä

ko..ko..ko..ko kokoomuksen ukkokukku salainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IHAN TAVIS EKI kirjoitti:

SAULIN OTE ON AIVAN YLIVOIMAINEN JA KOKEMUS JONKA HÄN OMAA ON PIAN KOKO SUOMEN KÄYTETTÄVISSÄ.SAULI HUOLEHTII KOKO MAAN EDUISTA EIKÄ HYPI PUPPELIPOIKANA VAIN PK SEUDULLA.SUOMI SAI KESTÄÄ 18 VUOTTA "LOPALISAATIO HÖMPPÄÄ"JA NYT ON MAHDOLLISTA SAADA JOHTOON MIES JOKA TUNTEE HUOLTA MYÖS KOTIMAAN IHMISISTÄ JA HEIDÄN ARJESTAAN.ÄÄNESTÄ SIIS NUMEROLLA 6

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu