TE VASEMMISTOLAISET OLETTE HÄVINNEET

PELINNE ja piilo lesbo Tarja lähtee pian.

Nyt pidetään huoli että vasurista ei enää tule pressaa - eikä varsinkaan homosta.
1562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Vasemmistolaiset eivät hävinneet. Moniko persuehdokas pääsi toiselle kierrokselle?

Äänestä

vai niin. siellä taas joku perSSu itkee huonoa oloaan. ai mistäkö tietää että kyseessä on perSSu? no kun nuo yhdyssanat tuottavat vaikeuksia tyyliin "piilo lesbo. tosin tämä kaveri on käynyt sentään kai ala-asteen loppuun, kun ei kirjoittanut "lesboa" kovalla peellä....

Äänestä
  • niin se tuo sinun "anlyysisi" oli siis todella syvällinen läpileikkaus suomen poliittisesta "ilmastosta" juuri tällä hetkellä. siis aivan täysin yliopistotason "tohtoriselvennys" koko asiaan. tyyliin "v.itun h.omot" suksikaa h.elvettiin. koska me saamme kuulla tälläistä "suurenmoista" tekstiä myös eduskunnan puhujapöntöstä?

    Äänestä

  • kysyjä. kirjoitti:

    niin se tuo sinun "anlyysisi" oli siis todella syvällinen läpileikkaus suomen poliittisesta "ilmastosta" juuri tällä hetkellä. siis aivan täysin yliopistotason "tohtoriselvennys" koko asiaan. tyyliin "v.itun h.omot" suksikaa h.elvettiin. koska me saamme kuulla tälläistä "suurenmoista" tekstiä myös eduskunnan puhujapöntöstä?

    Suvaitsemattomuus kasvaa,sen näkee jo ihan työpaikallakin - ja se on ihan helvetin hyvä.

    Ei normi suomalaiset mistään rät-tipäistä eikä homoista pidä - sitä et ilmeisesti ole tajunnut.

    Äänestä

  • Kirjoitusvirheistäsi päätellen et ole saanut edes apukoulua loppuun.

    Säälittävää, ah niin säälittävää:

    Äänestä

Lopputulos on se että kaikista äänioikeutetuista

Niinistö sai n43% äänistä
nukkuvien ehdokas n31%
haavisto n26%

hyljättyjen ehdokkaiden äänien määrä ei ole viellä selvillä

Reilusti yli puolet Suomalaisista ei halunut Saulista Presidenttiä.

Kokoomuksen Vastustajat voittivat 57% 43%

Hyvä Suomi Hurraa
Ja Valittelut ettei Sopivaa Presidenttiä löytynyt enemmistölle.

Äänestä

12 vuotinen vastakkainasettelu vähemmistöt-kantaväestö on ohi.hyvä suomi tulee. eurooppaan osittain terveitäkin ajatuksia.

Äänestä

Ei tullut kokokansan presidenttiä. Mutta sentään kokoomus ja persut saivat mieluisan suurenrahan Nato miehen sisään.

Äänestä

Populistit 9,4% ja jääminen ensimmäiselle kierrokselle.

Äänestä
  • enempi ääniä kuin lipposella tai arhiksella.taikka biudeellä.

    Äänestä

  • suomessa kirjoitti:

    enempi ääniä kuin lipposella tai arhiksella.taikka biudeellä.

    Populistit saivat huomattavasti vähemmän ääniä kuin liberaalit vihervassarit.

    Äänestä

Suuri enemmistö kokoomuksen äänestäjistä erehtyi pahasti kun luulivat että palkansaajana kannattaa äänestää kokoomusta.

Pääomatuloilla elävät ihmiset kuuluvat kokoomuksen hyötyjiin ja vain heidän etuaan kokoomus ajaa. mutta kiitos vain äänestäsi juuri sen Pääomaeläjä haluaa. 6 vuoteen et voi korjata erehdystäsi.

niin ja jos Suomi menee natoon niin varaudu Lähtemään Iranin sotaan tai itärintamalle Suomea puolustamaan.

Pääomalla eläviä ei mitkään velvollisuudet koske koska kaikki on kierrettävissä.
Rahalla saa ja hevosella pääsee.

Mieti itse Mehiläinen teki 35 miljoonan voitot ja maksoi veroa vain 1% hyvä kokoomus ja kiitoksia kaikielle äänistä.

Äänestä

onko uskottava puolustus nyt suomella katainen ulkoistaa.palvelut?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


häähähähäähh kirjoitti:

PELINNE ja piilo lesbo Tarja lähtee pian.

Nyt pidetään huoli että vasurista ei enää tule pressaa - eikä varsinkaan homosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu