Stefan Wallin hätkähti kun Haavistosta ei tullutkaan

presidenttiä! Olisihan siviilipalvelusmies Haavisto ollut helpompi nakki ylipäälliköksi kuin nyt valittu itsepäisempi Sauli Niinistö. Nyt Stefan ei tulekaan sanelemaan mitä pitää tehdä vaan nyt RKP:n on kuunneltava ylipäällikköä kun asioista päätetään.
486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Öljypäällä oli heti omituinen kutina tuhkaluukussa kuultuaan uutisen.

Äänestä

Wallin on kyllä sanonut äänestävänsä Niinistöä.

Äänestä

Nettifennohan ei osaa mitään muuta kuin vittuilla

Äänestä
  • Sinä tiedät vitusta yhtä paljon kuin Haavisto. Ahvenanmaan äänestymiskäyttäytyminen todistaa tämän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


123... kirjoitti:

presidenttiä! Olisihan siviilipalvelusmies Haavisto ollut helpompi nakki ylipäälliköksi kuin nyt valittu itsepäisempi Sauli Niinistö. Nyt Stefan ei tulekaan sanelemaan mitä pitää tehdä vaan nyt RKP:n on kuunneltava ylipäällikköä kun asioista päätetään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu