voitto

tätähän perussuomalaiset on halunnut.nyt on vasemmiston 30 vuotinen sota voitettu.kauan se nyt kesti mutta nyt niinistöllä on vapaat kädet.mutta paljon asioita vielä selvittämättä.
1352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

PS:ssä on paljon vasemmistolaisesti l. vanhassa ammattiyhdistysliikehengessä ajattelevia.

Äänestä

ei ole peruss. vasemmistolaisia, ja jos on niin painukoon demuihin tai kommareihin, ei ole ps mikään vas.puolue vaan sini valkoinen suomalainen jossa ei mitään ay- lakkolijoita katota.

Äänestä
  • 'ei ole peruss. vasemmistolaisia, ja jos on niin painukoon demuihin tai kommareihin, ei ole ps mikään vas.puolue vaan sini valkoinen suomalainen jossa ei mitään ay- lakkolijoita katota'

    Onko tämä puolueen virallinen kanta?

    Äänestä

Timo jo huomasikin tehtävänsä tulleen suoritetuksi ja vetäytyi aktiivipolitikoinnista. Perussuomalaisten ainoa saavutus on tavallisen kansalaisen aseman heikentäminen politiikassa ja siinähän puolue on onnistunut hyvin.

Tuloerot ovat kasvamassa hyvää vauhtia ja julkiset palvelut heikentyvät koko ajan. Pienyritykset katoavat ja työpaikat siirtyvät pikku hiljaa pois tai muuttuvat tuontityövoiman halpatöiksi. Valta on menestyksellisesti siirretty ylikansallisille suuryrityksille ja pääomapiireille, joten Timo voi kirjoittaa hyvillä mielin muistelmansa.

Äänestä

Jyrkillä ja kokkareilla on viisi apupuoluetta hallituksessa ja nyt myös apu- tai pitäisikö sanoa bitch-puolue oppositiossa. Metkaa.

Äänestä
  • Soini petaa kepulaisille kuntavaalijytkyä ensi syksyksi.

    Äänestä

Kertokaa miltä tuntuu olla homo ja tyhmä? Poikiiko se valtaisan persukateutenne?

Äänestä
  • Persuissa nyt ei ole paljoakaan kadehdittavaa, korkeintaan myötähävettävää.

    Soinilla taas ei kaikesta huolimatta ole aivan hassusti: megaluokan puoluetuet omassa ja henkilökohtaisesti valittujen hovisyöttiläiden käytössa samaan aikaan kun kenttäväki kärvistelee toreilla pakkasessa talkoilla ja maksaa tarjotut vaalikahvitkin omista rahoistaan.

    Äänestä

  • Homofoobikot saivat ainoastaan 9,4% äänistä.

    Äänestä

  • No jaa. kirjoitti:

    Persuissa nyt ei ole paljoakaan kadehdittavaa, korkeintaan myötähävettävää.

    Soinilla taas ei kaikesta huolimatta ole aivan hassusti: megaluokan puoluetuet omassa ja henkilökohtaisesti valittujen hovisyöttiläiden käytössa samaan aikaan kun kenttäväki kärvistelee toreilla pakkasessa talkoilla ja maksaa tarjotut vaalikahvitkin omista rahoistaan.

    Ne tuet vietiin töppöpuolueeltasi tupeksimisen takia. Et tajua, vaan vinkut täällä kateuskorvissa soiden. Jos hakisit oikeita töitä?

    Äänestä

Tietääkö tai onko unohtunut perus-suomi millaiseksi suomi rakennettiin 60 luvulta 90 luvun loppuun . Ennenkuin alko eurooppa murentamaan suomen aikaan saanoksia.
PerusSuomalaisuus on suomalainen ja kotinnpäin ajatteleva kansalainen ei myötämielinen ja periksiantava euroopan käskyläinen.

Äänestä
  • Hyvinvointi-Suomi oli SDP:n, kepun ja SKDL:n luomus. Kokoomus ja SMP aloittivat hyvinvoinnin romuttamisen.

    Äänestä

  • Lähihistoriaa kirjoitti:

    Hyvinvointi-Suomi oli SDP:n, kepun ja SKDL:n luomus. Kokoomus ja SMP aloittivat hyvinvoinnin romuttamisen.

    Kyllä sen aloitti Liponen ja demarit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


syntynyt kirjoitti:

tätähän perussuomalaiset on halunnut.nyt on vasemmiston 30 vuotinen sota voitettu.kauan se nyt kesti mutta nyt niinistöllä on vapaat kädet.mutta paljon asioita vielä selvittämättä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu