Ihmisten käytöshäiriöt veivät opiskelumotivaationi

åpoiåpoåpoåpo

Ilmeisesti täysin terveet aikuiset ihmiset kokevat tarpeelliseksi olla lakkaamatta nokkimassa, kommentoimassa ja arvostelemassa muita ihmisiä. Henkisen terveyden huipentuma on saada suurta tyydytystä muiden ihmisten vaikeuksista... Mä en jaksa olla jatkuvasti edes sisäisesti puolustusasemissa joten en näe tässä enää mitään mieltä, työtä voin tehdä ilman tutkintoakin ja siitä pidän. Lisäksi suuri osa näistä loppuvaiheen kursseista on sisällöltään vähemmän kiinnostavia... Jos siltä tuntuu, voin tehdä opinnot loppuun aikuisopiskeluna jossain muualla.

2

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voihan nenä

      Onpa vaikea tilanne.

      En osaa neuvoa sen paremmin, mutta ehkä voisit mennä keskustelemaan jonkun kanssa siellä opinahjossasi????

      Voisit kyllä selvittää selvemmin tilannettasi. Kuten nyt kerrot, niin on melko epäselvää hakuilua, sorry kun ei oikein ymmärrä.

    • omalla nimellä.

      Tervetuloa, Tiia-Mari!
      Jos tämä on oikea profiilisi, eikä jonkun fantasiaseikkailijan profiili, joka varastaa toisen valokuvan ja keksii nimen, toivotan sinut tervetulleeksi Suomi24ään. Arvostan nimittäin tuollaista rohkeutta sanoa täsmälleen miten itse asiat kokee ja käsittellä Tuusulan tapahtumia autenttisesta henkilökohtaisesta näkökulmasta. Se että olen vasemmistolainen ja että pidän kirjoituksiasi häiriintyneinä ja ahdasmielisinä, ei estä sinun kannustamista. Omalla nimellä on Suomi24ssä paljon suurempi voima kuin nimettömällä mielenjohteella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45241
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      25996
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      325
      15677
    4. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11203
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      171
      10805
    6. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9707
    7. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9681
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8478
    9. 242
      6824
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6491
    Aihe